محل کسب اصنافی که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکنند پلمب می شود
محل کسب اصنافی که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکنند پلمب می شود
رشت_سرتوک_دانشگاه علوم پزشکی گیلان هشدار داد: در صورتی که اصناف و بازاریان اصول و پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند، با پلمب و تعطیلی محل کسب مواجه خواهند شد.

به گزارش سرتوک، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا)؛ به دنبال شیوع دوباره ویروس کرونا و اعلام  وضعیت قرمز در شهرستان های رشت، آستارا، لاهیجان، لنگرود و ماسال، دانشگاه علوم پزشکی گیلان به اصناف و بازاریان هشدار داد .

دکتر آبتین حیدرزاده- سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در گفتگو یی گفت: اصناف و بازاریان هنگام فعالیت کسبی، مکلف به استفاده از ماسک هستند

وی افزود: رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظیر رعایت فاصله فیزیکی، استفاده مداوم  از ماسک، شستشوی مکرر دست‌ها و عدم حضور در محیط‌های شلوغ از مهمترین راهبرد‌های کنترل این بیماری می باشد.

دکتر حیدرزاده  ادامه داد: در صورتی که حساسیت مردم به رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی کاهش یابد، قطعا آمار بیماران  بیشتر خواهد شد.

بیش از ۳۵۰ بیمار  در بیمارستان های استان بستری هستند

وی با اشاره به آمار بالای مبتلایان و ۳۵۰ بیمار بستری در بیمارستان های استان ادامه داد : متاسفانه بیش از ۳۵۰ بیمار  در بیمارستان های استان بستری هستند و این اصلا خوب نیست.

مردم و بازاریان باید بدانند اگر این روند ادامه پیدا کند، ممکن است کادر بهداشت و درمان  دیگر توان مقابله با این ویروس را نداشته باشند و  امکانات و نیروی انسانی بیمارستان ها جوابگوی موج گسترده دوباره مبتلایان به کرونا نخواهد بود.