این خانواده از خدمات مستمر و غیر مستمر سازمان بهزیستی برخوردار هستند
این خانواده از خدمات مستمر و غیر مستمر سازمان بهزیستی برخوردار هستند
سرتوک_واکنش بهزیستی در پی انتشار فیلم خانواده تحت پوشش بهزیستی رشت در فضای مجازی.

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک_به گزارش دفتر روابط عمومی بهزیستی گیلان،جهت روشن کردن افکار عمومی متعاقب انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر وضعیت خانواده دارای دو عضو معلول بینایی در رشت ، محمد نوروزی ریاست بهزیستی شهرستان عنوان کرد : خانواده فوق دارای دو فرزند کم بینا و زن سرپرست خانواده می باشد که همگی از خدمات مستمر و غیر مستمر و کمک های موردی سازمان برخوردار می باشند .
همچنین جهت درمان فرزندان نیز از طریق سازمان بهزیستی معرفی نامه ، کمک هزینه درمان و کمک بلاعوض داده شده است.
وی افزود مددکاران اداره بهزیستی رشت از ابتدا با مشکلات این خانواده اشنا بوده و طی بازدید های بعمل آمده و پیگیری های مددکاران توضیحات لازم جهت گرفتن پروانه ساخت داده شد . ولی باتوجه به اینکه منزل فوق بصورت غیر قانونی و بدون پروانه ساخت ساخته شده و طبق تفاهم نامه پنج جانبه بهزیستی به همراه اداره راه وشهرسازی،بنیاد مسکن ،بنیاد مستضعفان و انجمن خیرین مسکن ساز برای خانواده های دارای دو عضو معلول در صورتیکه که منزل دارای پروانه ساخت باشد مبلغ شصت میلیون تومان بلاعوض به این خانواده تعلق میگیرد اما بعلت نداشتن پروانه ساخت این خانواده از دریافت چنین پول بلاعوضی محروم می باشد .
گفتنی است در این مدت طی صحبتی که واحد مشارکت رشت با خیرین شهرستان انجام داده ، قول تحویل وسایل ساخت منزل را بصورت رایگان و خیریه داده اند.
شایان ذکر است این اداره آمادگی خود را جهت اسکان وغذ ای گرم روزانه خانواده از طریق موسسه نابینایان تا پایان ساخت منزل مسکونی مناسب اعلام داشته است .کما اینکه قبلا نیز به مادر و دختر خانواده نیز از طریق موسسه نابینایان این خدمات ارائه گردیده است.
ریاست بهزیستی رشت در پایان اظهار داشت اعلام شماره کارت بانکی بهتر است آگاهانه و از طریق مراجع ذیصلاح انجام گیرد تا این خدمات به نحو احسن و درست در اختیار این عزیزان قرار گیرد .