پروژه احداث ۵۰ واحد مسکونی درگمیشان آغاز شد
پروژه احداث ۵۰ واحد مسکونی درگمیشان آغاز شد
رشت_سرتوک_مهندس اکبرزاده مدیر کل بنیاد مسکن استان گیلان به همراه معاون امور بازسازی و مسکن روستایی از روند اجرایی پروژه احداث 50 واحد مسکونی شهرستان گمیشان استان گلستان بازدید نمود.

به گزارش سرتوک، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان افزود: در پی وقوع سیل در فرودین ماه سال ۹۸ در استان گلستان و تشکیل ستاد بازسازی معین استان گیلان در شهرستان گمیشان گفت یکی از اولویت های مهم در سال جهش تولید را تأمین مسکن است و مسکن گامی مهم در دست یابی به توسعه پایدار می باشد.

وی در بازدید از روند اجرای بازسازی واحدهای خسارت دیده در سیل اظهار کرد کار بازسازی واحدهای تعمیری شهرستان گمیشان به تعداد ۳۱۲۰ اتمام رسیده و از مجموع ۸۳۶ واحد احداثی تاکنون ۷۵۷ واحد تکمیل و به بهره برداری رسید و مابقی با میانگین ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث می باشد.

در این بازدید اکبرزاده با اشاره به فعالیتهای ستاد معین بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان گفت: پروژه احداث ۵۰ واحد مسکونی در زمینی به مساحت ۲ هکتار آغاز گردیده است که تاکنون دارای ۳۰ متقاضی موثر می باشد که ۲۰ واحد آن مطابق با مفاد قرارداد تا پایان مرحله سفت کاری تا تاریخ ۳۰ آبان ماه سالجاری تحویل داده خواهد شد و ۱۰ واحد باقیمانده متقاضیان موثر در دهه مبارک فجر تحویل میگردد.

وی افزود: برای احداث میانگین ۶۰متر مربع مسکن مقاوم، ۶۵۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه بلندمدت و ۳۷۰ میلیون ریال کمک بلاعوض پرداخت می گردد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان با بیان اینکه جشن پایان بازسازی مناطق سیل زده کشور امروز به میزبانی استان گلستان برگزار می شود گفت: تا کنون ۳۳۴ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض پرداخت شده است همچنین ۱۳۱۳۸۳ پاکت سیمان بین متقاضیان آسیب دیده توزیع شد