پویش ملی «من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من»
پویش ملی «من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من»
رشت_سرتوک_ همزمان با سراسر کشور در راستای اجرای بسته تحولی آجر به آجر؛ پویش ملی «من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من» در گیلان نیز آغاز شد.

به گزارش سرتوک ، به نقل از روابط عمومی مهندس علی دقیق مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان با اعلام این خبر افزود: همزمان با سراسر کشور پویش ملی «من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من» در راستای اجرای طرح تحولی مشارکت‌های مردمی و طرح آجر به آجر در استان گیلان نیز آغاز شد.

وی با بیان اینکه هموطنان نیک اندیش گیلانی با هر مقدار پرداختی به میزان حداقل نیز می‌توانند در این پویش نیز مشارکت کنند، افزود: مردم عزیز ما به ویژه زنان و مادران گیلانی می توانند به ازای پرداخت هر ۱۰.۰۰۰ ریال یک آجر در ساخت مدرسه سهیم شوید و با پرداخت هر ۲۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال یک کاشی به رسم یادبود با نام آنان در مدرسه نصب خواهد شد.

مدیر کل نوسازی مدارس استان در ادامه تصریح نمود: رسالت این گونه طرح ها، افزایش آگاهی و جلب مشارکت بانوان در امر مدرسه‌سازی است که با رویکرد گسترش فرهنگ مدرسه‌سازی و بهره‌گیری از ظرفیت عظیم بانوان و مادران نیک‌اندیش کشورمان اجرایی شده و ما نیز در استان گیلان آغاز نموده ایم.

مهندس دقیق اذعان داشت: عموم مردم نوع دوست استان به ویژه بانوان ارجمند برای پیوستن به این پویش می‌توانند با مراجعه به سایت ajorBajor.ir و همچنین سایت MehreMadrese.ir ضمن پیوستن به این پویش و با پرداخت حداقل هزینه، پوستر مشارکتی خود را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه اصحاب رسانه سهم مهمی در اجرای این طرح ارزشمند داشتند، ابراز داشت: پیش از این نیز مردم عزیز دیار باران با شرکت بیش از ۴۵۰۰ نفر و با مشارکت بالغ بر ۱۹۰۶میلیون ریال در پویش ایام محرم طرح ملی آجر به آجر که همزمان با آغاز ماه محرم و ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) آغاز شده بود در امر مقدس مدرسه سازی برای آینده سازان این دیار عزیز سهیم شده بودندکه جا دارد از حس مسئولیت پذیری و مشارکت خیر خواهانه این مردم فرهنگ دوست و اصحاب رسانه صمیمانه تشکر نمایم.