چرخش چرخ های کشور وابسته به صنعت برق است
چرخش چرخ های کشور وابسته به صنعت برق است
رشت_سرتوک_غلامرضا مرحبا از مراحل پیشرفت پروژه پست 63.20 کیلوولت مسکن مهر آستارا بازدید کرد.

به گزارش سرتوک، به نقل از خط گیلان« بهمن داراب زاده» مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان گفت: بازدید نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از پروژه ها، دلگرم کننده و موجب خوشحالی خادمان ملت شریف ایران اسلامی است و موجب می شود تا با روحیه و توان مضاعف اجرای پروژه ها را پیگیری کنند.

وی افزود: برای توسعه و آبادانی بیشتر آستارا، ۳ پروژه مهم و اساسی اجرا خواهد شد. پروژه پست ۶۳٫۲۰ کیلوولت مسکن مهر آستارا، پروژه احداث خط کابلی ۶۳ کیلوولت مسکن مهر آستارا و پروژه توسعه دو فیدر ۶۳ کیلوولت پست ۲۳۰٫۶۳ کیلوولت آستارا از جمله پروژه های زیربنایی مهمی است که انشاءا… در سال جاری شاهد افتتاح و بهره برداری از آن ها خواهیم بود.

داراب زاده گفت: پست ۶۳٫۲۰ کیلوولت مسکن مهر آستارا با ظرفیت ۸۰ مگاولت آمپر با هدف تامین انرژی برق مطمئن و پایدار شهر آستارا و رفع ضعف ولتاژ این شهرستان اجرا می شود. پروژه خط کابلی ۶۳ کیلوولت مسکن مهر آستارا نیز به طول ۹ کیلومتر با هدف افزایش قابلیت اطمینان شبکه فوق¬توزیع نیروی برق شهرستان آستارا و ایجاد ظرفیت¬های لازم جهت تامین برق مطمئن مشترکین موجود و متقاضیان آتی انشعابات برق (بر اساس مطالعات رشد بار) اجرا می شود.

وی افزود: برای اجرای این ۳ پروژه مهم ، حدود ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است که با بهره برداری از این پروژه ها، شاهد افزایش پایداری شبکه برق در شهرستان آستارا و استان گیلان خواهیم بود.

مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان گفت: علاوه براین ۳ پروژه، بطور همزمان در سال جاری شاهد افتتاح و بهره برداری از ۴ پروژه زیربنایی دیگر در استان گیلان خواهیم بود که برای مجموع این ۷ پروژه حدود ۱۵۰ میلیارد تومان در قالب پویش هر هفته الف ب ایران سرمایه گذاری شده است.

غلامرضا مرحبا نماینده مردم  شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از مراحل اجرای پروژه پست ۶۳٫۲۰ کیلوولت مسکن مهر آستارا گفت: ما تشکر و قدردانی میکنیم از مدیرعامل شرکت برق منطقه ای گیلان و همکاران سخت کوش ایشان که در این شرایط سخت اقتصادی بر اجرای پروژه ها و رفع مشکلات مردم اهتمام ویژه ای دارند و تمام سعی و تلاش خود را خواهیم کرد تا از پروژه هایی که در استان اجرا می شوند پشتیبانی و حمایت کنیم تا ضمن حل مشکلات، دست اندرکاران صنعت برق بهتر بتوانند از تمامی ظرفیت های علمی، فناوری و صنعتی استفاده نمایند.

وی با اشاره به دوران دفاع مقدس افزود: بعد از ۸ سال جنگ تحمیلی، مسئولان صنعت برق در مدت زمان کوتاهی همه خرابی های ناشی از جنگ تحمیلی را تعمیر و نوسازی کردند و مشکلات مردم در حوزه صنعت برق را برطرف کردند.

مرحبا ضمن بیان اینکه کشور ما از نظر سخت افزاری و نرم افزاری با مشکلی مواجه نیست،گفت: در دنیای امروز برای انجام کوچکترین و جزئی ترین کارها نیاز به انرژی برق داریم. مضافا اینکه نیاز حوزه های مختلف صنعتی، تولیدی ، گردشگری، مصرفی به برق نیز بیش از اندازه ضروری و حیاتی است.

وی با بیان اینکه تمامی کارهای صنعت برق نیاز به سرمایه گذاری دارند، افزود: به صنعت برق، تاسیسات و تجهیزات آن باید نگاه ویژه ای شود چرا که چرخش چرخ های کشور وابسته به صنعت برق است و باید نگاه ویژه ای به این صنعت داشت.

نماینده مردم شریف شهرستان آستارا با اشاره به قدیمی بودن شبکه های برق در بخش توزیع، گفت: در تابستان جاری با مشکلاتی در زمینه برق روبه رو بودیم و شاهد قطعی برق بودیم و باید با سرمایه گذاری مناسب این مشکلات را برطرف کرد.

وی افزود: بعضی از روستاهای حوزه شهر لوندویل از نعمت برق برخوردار نیستند و امیدوارم با تدابیر لازم، ساکنین این روستا ها هر چه زودتر از نعمت برق بهره مند شوند.