همراهی مردم = عبور موفق از پیک بار
همراهی مردم = عبور موفق از پیک بار
رشت_سرتوک_شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان با همراهی شایسته مشترکین از پیک مصرف سالجاری با موفقیت عبور کرد .

به گزارش سرتوک به نقل از  روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق گیلان دکتر هنرمند  گفت : برق از مهم ترین صنایع زیر ساختی است و یکی از با اهمیت ترین شاخصهای توسعه یافتگی در قالب مصرف سرانه برق ، خود را متعالی می سازد .

مدیر عامل شرکت توزیع برق گیلان افزود : مشترکین خانگی و سایر مصارف از حیث کلی بیشترین میزان مشترکین را به خود تخصیص می دهند و از این رو سهم مهمی از مصرف نیز مربوط به این گروه ها است .

وی خاطرنشان کرد: چالشهای زیادی در بخش تامین برق پایدار برای شرکت توزیع برق گیلان وجود دارد و این شرکت با اجرای برنامه های مدون براساس شاخصهای مدیریت مصرف اثربخش در راستای کاهش هرچه بیشتر پیک بار و اصلاح الگوی مصرف موفق شد در سال جهش تولید از پیک مصرف تابستان ۹۹ با کمترین میزان خاموشی عبور کند . حداکثر نیاز مصرف استان در سالجاری در تاریخ ۹۹/۵/۸ ساعت ۱۴ به میزان ۱۸۱۰٫۷ مگاوات اتفاق افتاد.

 مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان گفت: پویش مردمی مدیریت کولرها برای اولین بار در کشور در استان گیلان توسط این شرکت به اجراء درآمد و طی آن با همراهی بسیار خوب مشترکین محترم ،پیک روز در استان به خوبی کنترل شد .

هنرمند اظهار داشت : شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان، به منظور اجرای طرح های پیک سایی و مدیریت مصرف برق در بخش خانگی و تجاری ضمن مانیتور مصرفی فیدرها و شناسایی فیدرهای پرمصرف باجذب و بکار گیری پیمانکار ( تجمیع کننده ها ) از طریق ارسال پیامک هشداردهنده هم چنین  مراجعه به مشترکین پرمصرف به منظور آگاه سازی این  مشترکین با مفاهیمی همچون فصل پیک علت خاموشی های با برنامه و روشهای کاهش آن به منظور افزایش مشارکت مشترکین مطابق آیین نامه پاسخگویی باراقدام نمود .

وی افزود: در شش ماهه اول سال ساعات اوج مصرف در روز برای ادارات و دستگاه های اجرایی ۱۲ الی ۱۷ و در شب ۲۰ الی ۲۴ برای مشترکین خانگی است و مصرف بهینه در این بازه زمانی علاوه بر کاهش مصرف برق استان تاثیر بسزایی در کاهش بهای برق مصرفی مشترکین دارد .