۱۵ میلیارد تومان تاپایان تیرماه برای بیماران خاص درگیلان هزینه شده است
۱۵ میلیارد تومان تاپایان تیرماه برای بیماران خاص درگیلان هزینه شده است
رشت_سرتوک_ مسئول روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت گیلان گفت: ماهانه یک میلیون و 400 هزار تومان به ازای هر بیمار خاص پرداخت می کنیم.

به گزارش سرتوک به نقل از خط گیلان . اسدی افزود : دو هزار و ۷۴۳ بیمار خاص شامل هموفیلی، تالاسمی، دیالیزو پیوند کلیه، ام اس به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت استان گیلان هستند.

بیش از ۱۵ میلیارد تومان

مسئول روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت گیلان اضافه کرد: تا پایان تیر ماه سال جاری بیش از ۱۵ میلیارد تومان برای بیماران خاص استان هزینه شده است

سامانه ۱۶۶۶

 اسدی در ادامه با اشاره به فعالیت سامانه ۱۶۶۶ بیمه سلامت اظهار داشت: این سامانه به منظور ارتباط مستمر و بی واسطه بین مردم و مسئولان بیمه سلامت است و مردم می توانند، سئوالات، درخواست ها ، پیشنهادات و انتقادات شان را از طریق سامانه ۱۶۶۶ ارائه دهند.

اقشار تحت پوشش بیمه سلامت

بر اساس آخرین آمار، یک میلیون و ۲۰۱ هزار و ۳۷۶ بیمه شده در استان گیلان در قالب پنج صندوق شامل کارکنان دولت، ایرانیان، سلامت همگانی، بیمه روستایی و سایر اقشار تحت پوشش بیمه سلامت هستند

طرف قرارداد

اداره کل بیمه سلامت برای ارایه خدمات با یک هزار و ۶۴۱موسسه شامل پزشک عمومی، دندانپزشک، متخصص و فوق تخصص، داروخانه ، آزمایشگاه، رادیولوژی، فیزیوتراپی و غیره طرف قرارداد می باشد.