وجود سه جریان در انتخابات ۹۸ در استان گیلان /اتحاد جریان اصولگرا و اصلاح طلب برای تخریب برخی از نامزدهای سرشناس
وجود سه جریان در انتخابات ۹۸ در استان گیلان /اتحاد جریان اصولگرا و اصلاح طلب برای تخریب برخی از نامزدهای سرشناس
محمدپورپیردانشجوی دکترای علوم سیاسی گفت:نفوذ اجتماعی احمدی نژاد در بین مردم موجب ترس اصلاح طلبان از وی شده است ، برخی از اصلاح طلبان اقدام به برچسب زنی و تخریب او از طریق اعلام جریان انحرافی کرده و برخی اصولگرایان نیزبرای نیل به قدرت از فرصت پیش آمده استقبال می کنند.
🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک _به نقل از لیجار ،محمدپورپیردانشجوی دکترای علوم سیاسی در گفتگو با خبرنگار لیجار در رشت ، با بیان اینکه احمدی نژاد در دوران ریاست جمهوری خود خدمات بسیار ارزنده ای به نظام اسلامی ایران و مردم با غیرت آن داشته است ، در خصوص دلایل ترس اصلاح طلبان از احمدی نژاد اظهار داشت:نفوذ اجتماعی احمدی نژاد و داشتن جایگاه مردمی وی موجب شده که برخی از اصلاح طلبان اقدام به برچسب زنی و تخریب او از طریق اعلام جریان انحرافی نمایند ، از این رو برخی اصولگرایان نیز از فرصت پیش آمده استقبال کرده و تلاش می کنند که از طریق تخریب احمدی نژاد به منافع خود دست یابند و بتوانند با عبور از احمدی نژاد قدرت را از آن خود کنند.
وی افزود:در انتخابات مجلس شورای اسلامی طی سالجاری در گیلان مشاهده می کنیم که برخی از نامزدهای سرشناس را که از مسوولین با کفایت دوران با شکوه احمدی نژاد بودند با عنوان جریان انحرافی قصد دارند تخریب کنند و در این تخریب هر دو جریان اصولگرا و اصلاح طلب با هم متحد شده اند.
این دانشجوی دکترای علوم سیاسی با تاکید بر اینکه جریان انحرافی هرچند یک حقیقت غیر قابل انکار است ، خاطرنشان کرد:انحراف در برخی از معیارهای اصولی از شاخصه های بارز این جریان است ولی بزرگنمایی این جریان و یا بهره گیری از آن برای مقاصد انتخاباتی منجر به بروز سه جریان سیاسی در انتخابات مجلس یازدهم شده است.

وجود سه جریان در انتخابات ۹۸ در استان گیلان

وی با اشاره به اینکه در جریان انتخابات ۹۸ در استان گیلان می توان ۳ جریان را در نظر گرفت ، تصریح کرد:جریان اول جریان اصلاح طلبان که خود را تحت لوای دولت کنونی پنهان کرده و تلاش می کنند با بهره گیری از این دولت بتوانند اکثریت کرسی های مجلس یازدهم را کسب نمایند.
پورپیرادامه داد:جریان دوم جریان منتصبین به احمدی نژادهست که در ۳ حلقه می توان آنها را ارزیابی کرد ، حلقه فدائیان احمدی نژاد که صراحتا از او حمایت میکنند، حلقه دوستاران احمدی نژاد که از بیان این مطلب در انزار عمومی اجتناب می کنند به دلیل برچسب زنی های متعددی که از سوی مخالفان احمدی نژاد صورت می گیرد، حلقه منفک شدگان از احمدی نژاد هستند که این دسته با برخی از تند رویهای احمدی نژاد مخالف هستند و در نتیجه با تشکیل جمعیت یاران انقلاب خود را به اردوگاه اصولگرایی نزدیک کردند.
وی اذعان داشت:جریان سوم را می توان جریان اصولگرایی که هم اکنون با عنوان نیروهای انقلاب اسلامی در این انتخابات قدم به عرصه سیاسی گذاشته اند ذکر کرد که این گروه از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون بجز دوره های کوتاهی نتوانستند قدرت را در ایران اسلامی کسب نمایند.
این دانشجوی دکترای علوم سیاسی با تاکید بر اینکه اصلاح طلبان به دلیل محبوبیت بیش از اندازه احمدی نژاد درنزد مردم ترس آن دارند که قدرت را از دست بدهند ، یادآورشد: به همین دلیل اصلاح طلبان با بزرگنمایی جریان انحرافی در جهت تخریب احمدی نژاد و منتصبین به او در استان تلاش می کنند.
وی خاطرنشان کرد:از سوی دیگر شعار عدالت خواهی که از شعارهای بارز اصولگرایان بوده است توسط احمدی نژاد محقق گردید، امروز اصولگرایان تلاش میکنند با عبور از احمدی نژاد و معرفی احمدی نژاد به عنوان اصولگرای بد یا همان جریان انحرافی ، اصولگرایی واقعی و حقیقی را مطرح کنند تا بدین سان بتوانند این بار قدرت را اول در مجلس و سپس در دولت آینده کسب نمایند.
پورپیر گفت:حلقه مشترک اصولگرایان و اصلاح طلبان دوری جستن از احمدی نژاد است تا بدین شکل خواسته یا ناخواسته سه جریان را در انتخابات ۹۸ رقم بزنند.