اجرای طرح سوگواره یاس نبوی در ۴۲۰ بقعه متبرکه گیلان سوگواره یاس نبوی همزمان با سراسر کشور در ۴۲۰ بقعه متبرکه گیلان نیز برگزار می شود
اجرای طرح سوگواره یاس نبوی در ۴۲۰ بقعه متبرکه گیلان سوگواره یاس نبوی همزمان با سراسر کشور در ۴۲۰ بقعه متبرکه گیلان نیز برگزار می شود
اجرای طرح سوگواره ياس نبوي در 420 بقعه متبركه گيلان سوگواره یاس نبوی همزمان با سراسر کشور در 420 بقعه متبرکه گیلان نیز برگزار می شود

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک _به گزارش دفتر رابط عمومی اداره کل اوقاف گیلان ،حجت الاسلام علیزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان اعلام کرد: برای ترویج و تبیین فضائل فاطمی، سوگواره یاس نبوی همزمان با سراسر کشور از ۶ بهمن در ۴۲۰ بقعه متبرکه گیلان نیز برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این طرح تا ۱۱ بهمن جاری ادامه خواهد داشت گفت: در اجرای این طرح ۲۹ مبلغ اعزامی از قم و ۲۲۰ مبلغ بومی با اوقاف گیلان همکاری دارند.

علیزاده افزود: مبلغین اعزامی از قم در بقاع شهرستانهای آستارا، آستانه اشرفیه، تالش، رشت، رودبار، رودسر، لاهیجان، لنگرود و ماسال اقدام به ترویج معارف اهل بیت(علیهما سلام) می کنند.

وی گفت: از مبلغین اعزامی و بومی در برپایی خیمه های معرفت در طول ایام فاطمیه؛ متشکل از غرفه های پاسخگویی به سوالات شرعی و شبهات دینی، مشاوره و ترویج وقف به ویژه تبلیغ وقف فاطمی، غرفه عفاف و حجاب ، کودک و نوجوان و چند رسانه ای بهره برده می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان اذعان کرد: طرح سوگواره یاس نبوی شامل برگزاری محافل قرائت قرآن، کریم، سخنرانی، مداحی و عزاداری در ایام شهادت حضرت فاطمه‌زهرا(سلام الله علیه) است.

وی یادآور شد: با توجه به شرائط حساس ایران و منطقه و لزوم بصیرت انقلابی و دینی هرچه بیشتر مردم به ویژه لزوم تبلیغ و ترویج اندیشه های اسلام ناب محمدی و جلوگیری از هجمه تبلیغاتی دشمن، سعی شده ضمن گرامیداشت یاد و نام سردار رشید سپاه اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی، بر تروریست بودن سران آمریکای جهانخوار و رژیم غاصب صهیونیستی تاکید و در سخنرانی¬ها، مداحی¬ها، تریبون¬ها به موضوع امنیت، بصیرت و مقاومت پرداخته شود و بینش سیاسی مردم افزایش یابد.

علیزاده در خصوص ویزه برنامه روز شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیه) گفت: ویژه مراسم روز شهادت این بانوی بزرگ از ساعت ۱۰ صبح روز نهم بهمن با حضور گسترده هیئات عزاداری و مردم در بقاع شاخص استان برگزار شده و با اقامه‌ی نماز جماعت ظهر و عصر خاتمه یابد.

وی خاطرنشان ساخت: قرائت بخشی از خطبه فدکیه و زیارتنامه حضرت زهرا(سلام الله علیه) در مراسم و اطعام عزاداران از منابع موقوفات مرتبط و استفاده از ظرفیت خیرین از دیر برنامه های روز شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیه) است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان اعلام کرد: همایش رهروان یاس نبوی ویژه‌ی بانوان، همزمان با عصر روز شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیه) دو ساعت مانده به اذان مغرب در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص در هر شهرستان با همکاری بسیج خواهران و حوزه های علمیه خواهران برگزار می شود.

وی اظهار داشت: ختم صلوات و ختم قرآن به یاد شهدا بویژه شهدای حرم و شهدای امنیت، در ۱۰۴ بقعه متبرکه مجری طرح سوگواره یاس نبوی انجام می شود.

علیزاده از اجرای طرح تبرکات فاطمی در قالب سوگواره یاس نبوی خبر داد و گفت: این طرح با هدف پررنگ کردن سیره و منش حضرت زهرا( سلام الله علیه) در توجه به محرومین و نیازمندان و انفاق به محرومین ارجا می شود.

وی اظهار کرد: در طرح تبرکات فاطمی بسته‌های غذایی، شامل مواد غذایی ضروری زندگی جهت یک ماه، تهیه و در قالب یک سبد غذایی در ایام اجرای سوگواره یاس نبوی به مستمندان پیرامون بقاع متبرکه اهدا گردد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان خاطرنشان ساخت: تمامی بقاع متبرکه‌ای که اقدام به برگزاری سوگواره یاس نبوی می‌نماید، حداقل هجده بسته غذایی، به تعداد سال‌های عمر مبارک حضرت زهرا( سلام الله علیه) تهیه و توزیع نمایند.