آغاز بهره برداری از دوربین های ثبت تخلف در رشت
آغاز بهره برداری از دوربین های ثبت تخلف در رشت
از دوربین های ثبت تخلف در رشت بهره برداری شد.

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک _به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری در آیین آغاز بهره برداری از دوربین های ثبت تخلف که صبح دوشنبه در اداره کل حمل و نقل و پایانه های مسافربری این شهر برگزار شد، ضمن تبریک فرا رسیدن یوم الله ۲۲ بهمن ماه، پیرامون این پروژه اظهار کرد: برای پروژه دوربین های ثبت تخلف، با شرکت فناپ تلکام در زمینه احداث و بهره برداری از تونل ارتباطی به روش ساخت، بهره برداری، اجاره و انتقال، قرارداد منعقد شده است.

فرامرز جمشیدپور گفت: سرمایه گذاری، مطالعه، طراحی، اجرا، بهره برداری، تعمیر و نگهداشت، بازاریابی و فروش تونل ارتباطی برای برقراری ارتباطات کابل نوری و یا هر نوع کابلی که در این تونل قابل استفاده است در رشت به روش سرمایه گذاری انجام می شود.

وی افزود: احداث ۲ ساب داکت ۷ کاناله، شامل یک ساب داکت ۷ کاناله برای استفاده اختصاصی و انحصاری برای شهرداری رشت است، و یک ساب داکت ۷ کاناله دیگر نیز جهت تجاری سازی و کسب درآمد و ارائه خدمات در اختیار طرف مشارکت قرار دارد.

معاون‌ حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری رشت، زمان بندی اجرای کل پروژه را حداقل ۹ ماه و حداکثر ۱۲ ماه تحت نظارت شهرداری رشت عنوان کرد.

این‌ مسئول همچنین از ایجاد و راه اندازی ۱۱۰ ایستگاه دوربین خبر داد و گفت: از این تعداد، ۷۷ ایستگاه دوربین نظارتی، ۱۱ ایستگاه دوربین ثبت سرعت و ۲۲ ایستگاه دوربین ثبت تخلف چراغ قرمز با تمام متعلقات، ملحقات و ملزومات آنان است.

به گفته جمشید پور مبلغ سرمایه گذاری این پروژه بیش از ۷۵۰ میلیارد ریال است.

وی گفت: تا امروز حدود ۴۲ کیلومتر حفاری و نصب در سطح شهر اجرا شده و از تعداد ایستگاه های دوربین های ثبت کنترل سرعت، ۳ ایستگاه فونداسیون و دکل اجرا شده و دوربین نیز نصب شده است.

این مسئول خاطر نشان کرد: امروز ایستگاه های ثبت تخلف چراغ قرمز در میدان صابرین و کنترل سرعت خروجی جانبازان به سمت لاهیجان بهره برداری خواهد شد.

معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری رشت، ضمن ارائه گزارش روند عملکرد مرکز کنترل ترافیک از سال ۹۱ تا ۹۷ گفت: امسال نیز اجرای قرارداد فی مابین شهرداری و شرکت فناپ تلکام پیگیری و ۳ دستگاه دوربین لایو خریداری و نصب شده است.

جمشیدپور با بیان اینکه تعداد دوربین های منصوبه در رشت، ۴۱ دستگاه است افزود: از این تعداد ۳۴ دستگاه دوربین نظارتی و ۷ دستگاه مربوط به دوربین ثبت تخلف است.

وی همچنین بیان کرد: مرکز کنترل ترافیک دیگری با ابعاد کوچکتری در مرکز راهور ایجاد شده است.

رییس سازمان سرمایه گذاری شهرداری رشت نیز ضمن توضیحاتی پیرامون این‌ پروژه اظهار کرد: در زمینه فناوری اطلاعات، سرمایه گذاران بزرگی به سوی شهرداری رشت سوق یافته اند.

مریم گل احضار گفت: شهرداری رشت پیشرو در جذب سرمایه گذاران بزرگ در حوزه فناوری اطلاعات است.

در این افتتاحیه جمشیدپور معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری رشت، گل احضار رییس سازمان سرمایه گذاری شهرداری، عسکری رییس سازمان فاوا، هادی زاده مدیر حوزه ترافیکی و قانع مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت حضور داشتند.