۴۱ پروژه آب و فاضلاب بصورت همزمان افتتاح شد
۴۱ پروژه آب و فاضلاب بصورت همزمان افتتاح شد
رشت_سرتوک_عصر امروز ۴۱ پروژه حوزه آب و فاضلاب با حضور استاندار گیلان از طریق ارتباط تصویری با شهرستانها ، در شهر بندرانزلی افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش سرتوک ،استاندار گیلان افتتاح پروژه های آب و فاضلاب استان را در ارتقای شاخص های بهداشت و سلامت حائز اهمیت دانست و گفت: امیدواریم پروژه های تعریف شده در بخش فاضلاب شهرستان انزلی در موعد مقرر اجرا شود.

ارسلان زارع افزود: با اجرای چنین پروژه هایی رضایتمندی مردم از خدمات دولتمردان نیز بیشتر خواهد شد

 پیش از سخنان استاندار گیلان ،مدیرعامل آبفای گیلان در آئین افتتاح این پروژه ها گفت: اعتباری بیش از ۵۹۸ میلیارد ریال برای اجرای این ۴۱ پروژه هزینه شد که تعداد ۲۵ پروژه در بخش آب و ۱۶ پروژه در بخش فاضلاب است.

سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان، با اشاره به اینکه اجرای پروژه های آب و فاضلاب در افزایش کیفیت زندگی مردم نقش مهمی دارد، ساماندهی فاضلاب نقاط مختلف استان به ویژه شهرستان بندرانزلی را بسیار حائز اهمیت برشمرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۷ پروژه فاضلاب در بندرانزلی در دست اجراست، گفت: این پروژه ها شامل اجرای ۵ شبکه جمع آوری فاضلاب و احداث ۲ باب ایستگاه پمپاژ فاضلاب در منطقه غازیان و شهر انزلی است.

وی افزود: با بهره برداری از این ۲ ایستگاه پمپاژ، به میزان ۸۶۰ لیتر بر ثانیه فاضلاب جمع آوری شده به تصفیه خانه فاضلاب انزلی هدایت خواهد شد.

حسینی با اشاره به اینکه هم اکنون یک باب تصفیه خانه فاضلاب با ظرفیت ۲۰ هزار مترمکعب در شبانه روز در شهر انزلی در مدار بهره برداری است، گفت: با احداث ایستگاه پمپاژ خیابان پرستار که در حال اجراست، ۷۰ کیلومتر از شبکه های فاضلاب انزلی به این ایستگاه وارد می شود.

وی با اشاره به افتتاح پروژه ایستگاه پمپاژ و خط انتقال فاضلاب پارک ساحلی بندرانزلی با ظرفیت ۱۸۰۰ مترمکعب در شبانه روز، افزود: اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال برای این پروژه هزینه و جمعیتی بیش از ۱۰ هزار نفر از مزایای آن برخوردار شدند.

حسینی تصریح کرد: با بهره برداری از این پروژه، بخشی از فاضلاب انزلی که وارد دریا می شد از طریق ایستگاه پمپاژ و خطوط انتقال وارد تصفیه خانه فاضلاب شده و پس از فرایند تصفیه بعنوان آبی شفاف و فاقد آلودگی وارد مرداب می شود.

علی فتح الهی فرماندار رشت هم ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده پس از یکپارچه سازی شرکت های آبفای شهری و روستایی جهت تامین و تقویت آب شرب روستاهای این شهرستان، خواستار تخصیص اعتبارات بیشتر جهت آبرسانی به روستاهای رشت شد.

محمود امیری مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان رشت نیز که همراه با دکتر فتح الهی فرماندار این شهرستان جهت افتتاح طرح آبرسانی به ۳ روستای شهرستان رشت در مجتمع آبرسانی بهدان حضور داشت، در ارتباط تصویری با استاندار گیلان گفت: اعتباری بیش از ۱۸ میلیارد ریال برای آبرسانی به روستاهای بهدان، طالم سه شنبه و بیجارکنار هزینه شد.

علیرضا غیاثی معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب گیلان نیز که به همراه فرماندار و نماینده مردم شریف صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در مسکن مهر این شهرستان حضور داشت، در ارتباط تصویری با ارسلان زارع گفت: به منظوردفع بهداشتی فاضلاب یکهزار و ۲۰۰ نفر از اهالی مسکن مهر این شهر، پکیج ۲۰۰ مترمکعبی تصفیه فاضلاب نصب و راه اندازی شد و در مجموع اعتبار هزینه شده برای پروژه های این شهرستان بالغ بر ۶۴ میلیارد و ۱۸۰ میلیون ریال می باشد.

براساس این گزارش در آیین، نماینده مردم شهرستان انزلی در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، امام جمعه و جمعی از مسئولان این شهرستان حضور داشتند.
گفتنی است : پروژه تامین آب شرب ۳ روستای شهرستان رشت و نصب پکیج تصفیه فاضلاب مسکن مهر صومعه سرا بعنوان پروژه های شاخص در بخش آب و فاضلاب، با برقراری ارتباط تصویری در محل اجرای پروژه با فرمانداران رشت، صومعه سرا و همچنین نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی و همچنین سایر شهرستانها با حضور فرمانداران و مدیران امور آبفا به صورت همزمان با دستور استاندار گیلان افتتاح شدند.