تا پایان امسال ۱۷۰ واحد صنعتی جدید به بهره برداری می رسند
تا پایان امسال ۱۷۰ واحد صنعتی جدید به بهره برداری می رسند
رشت_سرتوک_رییس سازمان صمت استان گیلان گفت:همزمان با هفته دولت بیش از ۲۳ طرح صنعتی کوچک و بزرگ در گیلان با سرمایه گذاری بیش از هشتصد و ۴۸ میلیارد تومانبه بهره برداری خواهند رسید.

به گزارش سرتوک، نشست تجلیل از برگزیدگان عرصه صنعت و معدن استان گیلان در سالن بانک ملی استان و با حضور استاندار گیلان ، نماینده وزارت صمت،تنی چند از نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی ،رییس سازمان صمت استان ، جمعی از مدیران و روسای سازمان های اقتصادی و فعالان اقتصادی و صنعتی برگزار شد.

گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان، حاکی است در این نشست؛ رییس سازمان صمت گیلان گفت : همزمان با هفته دولت بیش از ۲۳ طرح صنعتی کوچک و بزرگ در گیلان با سرمایه گذاری بیش از هشتصد و ۴۸ میلیارد تومان و اشتغال یک هزار و ۱۶۷ نفر که به تدریج در اقصی نقاط گیلان افتتاح و به صورت همزمان به بهره برداری خواهند رسید.

فرهاد دلق پوش افزود : با برنامه ریزی و پیش‌بینی انجام‌شده تا پایان سال ۹۹ بیش از ۱۷۰ واحد صنعتی در گیلان به بهره برداری خواهند رسید که زمینه اشتغال قریب به ۲ هزار نفر را فراهم خواهد کرد و سرمایه گذاری آن ها به یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

وی با بیان اینکه امروزه به همت فرماندهان نبرد اقتصادی در گیلان بر قله افتخار ایستاده ایم ، اعلام کرد : تولید و تامین نیاز بیش از ۵۰ درصد مفتول های مسی کشور در گیلان رقم خورده است و تنها تولید کننده صفحه کلاچ و جعبه فرمان برقی در کشور هستیم و امسال در شرایطی که جهان درگیر ویروس کرونا و در پی کشف دارو و واکسن این ویروس است ما به همت قابل ستایش متخصصان و تولیدکنندگان بخش دارویی گیلان توانستیم به یکی از داروهای مورد تجویز در درمان کرونا دست پیدا کنیم اینها همه از برکات همین نظام جمهوری اسلامی است.

دلق پوش یادآور شد :در سال های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی فقط ۶۰ واحد صنعتی در گیلان فعالیت داشت هم اکنون در ۳۵ شهرک و یک شهر صنعتی بیش از ۲ هزار و ۹۴۸ واحد فعالیت دارند و اگر یک واحد قدیمی بنا به هر دلیلی دچار زوال و تعطیلی شده ولی به جایش صدها واحد صنعتی با تکنولوژی روز در استان احداث شده است .

رییس صمت گیلان با تاکید بر اینکه به غیر از موارد اشاره شده ۱۸۰ واحد صنعتی نیمه تمام در دست احداث می باشد که با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد از سازمان ما جواز تاسیس دریافت کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود که با تکمیل آنها ۶ هزار و ۵۸۹ نفر ازجوانان در آن کارخانجات مشغول فعالیت شوند.

گفتنی است از ۲۵ واحد صنعتی نمونه گیلانی با اهداء لوح وتندیس در پایان نشست تجلیل بعمل آمد.