۷۶۴۷ نفر مادر باردار تحت واکسیناسیون آنفولانزا قرار گرفتند
۷۶۴۷ نفر مادر باردار تحت واکسیناسیون آنفولانزا قرار گرفتند
رشت_سرتوک_معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از واکسیناسیون آنفلوانزا برای تعداد ۷۶۴۷ نفر از مادران باردار و تازه زایمان کرده در سطح استان گیلان خبر داد.

به گزارش سرتوک_دکتر آبتین حیدرزاده – معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان طی گفت و گوی اختصاصی با وب دا گیلان، از واکسیناسیون آنفلوانزای، تعداد ۷۶۴۷ نفر از مادران باردار و تازه زایمان کرده در سطح استان گیلان خبر داد.
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این زمینه، اظهار داشت: با توجه به همه گیری بیماری کووید-۱۹، مادران باردار که در فصل شیوع آنفلوانزا باردار هستند و تا ۲ هفته پس از زایمان در معرض جدی ابتلا به آنفلوانزا بوده و پرخطر محسوب می شوند، در اولویت دریافت واکسن آنفلوانزا هستند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: کلیه مادران باردار و زایمان کرده در سطح استان از طریق پایگاه های سلامت و خانه های بهداشت فراخوان و واکسینه شدند، در مرحله اول اجرای برنامه ۷۶۴۷ نفر (بیش از ۹۳/۲ درصد) مادر باردار و زایمان کرده واکسن آنفلوانزا دریافت کردند و نیز مادران بارداری که تمایلی به واکسیناسیون نداشتند، تحت آموزش و مشاوره قرار دارند.
وی افزود: ۵۵۹ مادر باردار و زایمان کرده مراجعه آزاد نیز تحت پوشش واکسیناسیون قرار گرفتند.
این مقام مسوول در ادامه یادآور شد: برای فراخوان مابقی مادرانی که تحت پوشش هیچ یک از واحدهای دولتی عرضه کننده خدمات بهداشتی اعم از پایگاه های سلامت و خانه های بهداشت نبوده و جهت دریافت مراقبت های دوران بارداری و پس از زایمان، صرفا به مطب های بخش خصوصی مراجعه می کنند، نیز با سازمان نظام پزشکی استان گیلان مکاتباتی انجام شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پایان تاکید کرد: واکسیناسیون مادرانی که بعد از این مرحله باردار شوند و همچنین مادرانی که در مرحله اول تمایل به انجام واکسیناسیون نداشتند، نیز کماکان با حفظ اولویت در دستور کار این معاونت قرار دارد.