آموزش سلامت،توانمندسازی بیمه‌شدگان و فرهنگ سازی ضروری است
آموزش سلامت،توانمندسازی بیمه‌شدگان و فرهنگ سازی ضروری است
رشت_سرتوک_استاندار گیلان گفت : بیمه سلامت از ظرفیت های در اختیار خود برای آموزش سلامت در راستای پیشگیری از بیماری‌ها، توانمندسازی بیمه‌شدگان و فرهنگ سازی استفاده کند.

به گزارش سرتوک، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع صبح امروز (دوشنبه) در دیدار مدیرکل، معاونان و جمعی از مدیران اداره کل بیمه سلامت گیلان که به‌مناسبت هفته بیمه سلامت گفت :بیمه سلامت با رویکرد پوشش حداکثری همه شهروندان در کشورمان در جهت رسیدگی به حوزه های سلامت و درمان آنها ، شکل گرفت و خوشبختانه امروز حدود ۵۰ درصد از جمعیت استان تحت پوشش این بیمه قرار دارند.

نماینده عالی دولت در گیلان یادآور شد: طرح تحول نظام سلامت که با تدبیر دولت در کشورمان به مرحله اجرا درآمد؛ گامی در جهت تامین سلامت مردم و اقدامی اصولی برای رفع دغدعه های مردم در این بخش است.

وی بیان کرد: این طرح برکات زیادی داشت؛ اما آنچه در نگاهی کلان و راهبردی ، در نظام برنامه ریزی کشور سودمند واقع شد، ایجاد پرونده الکترونیک سلامت برای همه مردم بود.

دکتر زارع با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و افزایش نیاز آحاد جامعه به خدمات بیمه ای خاطرنشان کرد: امروز در شرایط ناشی از شیوع کرونا ، برای مدیریت این بیماری بطور جدی نیازمند تقویت و توسعه دولت الکترونیک هستیم و ایجاد این پرونده ها، یاری بخش بوده است.

وی افزود: با اغتنام از فرصت، بار دیگر از تلاش‌های ایثارگرانه و مسئولانه کادر درمان و پزشکان برای حفظ سلامت جامعه طی افزون بر هشت ماهی که از شیوع کرونا می‌گذرد، قدرشناسی و اعلام می‌کنم قدردانی عملی از این تلاشگران، رعایت دقیق توصیه های بهداشتی توسط همه شهروندان است.

وی خاطرنشان کرد: تسهیلات و اقداماتی که بیمه سلامت در این مدت در اختیار مردم قرار داده و به انجام رسانده، از جمله نسخه الکترونیکی و ارائه خدمات متنوع بیمه ای در فرآیند مدیریت بیماری موثر بود که باید استمرار یابد.

وی با اشاره به نقش آموزش و تعالی فرهنگی در کاهش بروز بیماری ها تاکید کرد: بیمه سلامت از ظرفیت های در اختیار خود برای آموزش سلامت در راستای پیشگیری از بیماری‌ها، توانمندسازی بیمه‌شدگان و فرهنگ سازی استفاده کند.

بر اساس آخرین آمارها ، یک میلیون و ۲۰۱ هزار نفر در استان گیلان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.