اجرای طرحهای هادی روستایی باعث توسعه روستاهاخواهدشد
اجرای طرحهای هادی روستایی باعث توسعه روستاهاخواهدشد
رشت_سرتوک_مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان گفت:اجرای طرحهای هادی روستایی نقش بسزایی درامرتوسعه همه جانبه روستاها داشته است.

به گزارش سرتوک، به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان، مهندس محمد اکبرزاده، مدیرکل بنیادمسکن استان به همراه برزگر معاون پشتیبانی و خوشرو مسئول روابط عمومی با محمدحسین شاهکوئی فرماندار شهرستان تالش دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار مهندس اکبرزاده به تشریح فعالیت های بنیاد مسکن به ویژه در سطح روستاهای این شهرستان پرداخت و گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان متولی طرحهای توسعه روستایی به خصوص با تهیه واجرای طرحهای هادی روستایی نقش بسزایی درامرتوسعه همه جانبه روستاها داشته است، درهمین راستا توانسته ازاین طریق گامهای موثری را درجهت بهبود وضعیت کلان جامعه روستایی همراه با بسترسازی مناسب برای بهبود وضعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بردارد درنهایت موجبات نگه داشت جمعیت و مهاجرت معکوس روستائیان را ایفا نماید.

وی ادامه داد: سهم گیلان در تسهیلات طرح بهسازی مسکن روستایی امسال، ۵ هزار واحد مسکونی است که تا پایان امسال به متقاضیان اعطا می شود.

اکبرزاده گفت: از این تعداد ۴۸۳ واحد سهم شهرستان تالش بوده که تاکنون شاخص برخورداری شهرستان ۶۵ درصد می باشد و ۳۵۵ واحد از این تسهیلات استفاده نمودند.

براساس این گزارش فرماندار شهرستان تالش نیز ضمن تشکر از خدمات بنیادمسکن، تعامل مجموعه فرمانداری، بخشداری و دهیاران با بنیادمسکن را جهت توسعه عمران و آبادانی روستاها ضروری دانست. شاهکوئی، فعالیتهای عمرانی بنیاد مسکن در حوزه عمران روستایی و مقاوم سازی مسکن روستایی را جزء فعالیتهای قابل تقدیر دانست و این فعالیتها را باعث دلگرمی مردم شهرستان عنوان نمود

در پایان مهندس حامد یزدانی بعنوان سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان معرفی و از خدمات مهندس رضا جوادی تقدیر بعمل آمد.