ارائه خدمت به بیمه شدگان روستائی وشهرهای زیر ۲۰هزار درگیلان با۱۷۷ مرکز جامع خدمات سلامت
ارائه خدمت به بیمه شدگان روستائی وشهرهای زیر ۲۰هزار درگیلان با۱۷۷ مرکز جامع خدمات سلامت
رشت_سرتوک_دکتر محمدی مدیرکل بیمه سلامت گیلان با حضور در برنامه در مسیر توسعه شبکه استانی گیلان گفت: بیمه سلامت در کنار دانشگاه علوم پزشکی خرید خدمت برای افراد تحت پوشش را انجام می‌دهد که در طرح پزشک خانواده تعامل بسیار خوبی وجوددارد.

به گزارش سرتوک به نقل از خط گیلان ، مدیرکل بیمه سلامت گیلان با اشاره به تعامل بسیارخوب در اجرای طرح پزشک خانواده افزود: در ۱۷۷ مرکز جامع خدمات سلامت دراستان گیلان با ۳۰۰پزشک ،۲۴۷ماما و۴۰دندانپزشک خدمات پزشکی ،مامائی ودندانپزشکی به جمعیت ساکن روستاها وشهرهای زیر ۲۰هزار ارائه می نمایند .

وی افزود: دولت در نظر دارد این امر را در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت هم اجرایی کند که مقدمات کار آن هم از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی در حال فراهم شدن است.

محمدی مدیر کل بیمه سلامت با بیان اینکه در حال حاضر ۵۰ درصد جمعیت مردم استان گیلان تحت پوشش بیمه سلامت هستند گفت: بیمه شدگان در پنج صندوق روستائی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، کارکنان دولت و سایر اقشار،بیمه ایرانیان وبیمه سلامت همگانی تحت پوشش این اداره کل هستند.

مدیرکل بیمه سلامت گیلان کاهش هزینه‌های درمان مردم را از جمله اهداف پوشش بیمه سلامت ذکر کرد و بیان داشت: با توجه به شرایط خاص کرونایی که در کشور و استان ایجاد شده امکانات خوبی فراهم شده و کسانی که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند، می‌توانند تا پایان سال جاری به صورت رایگان برای دریافت دفترچه بیمه سلامت همگانی ثبت‌نام کنند.

محمدی یاد آور شد هزار و ۶۶۶ موسسه شامل پزشک عمومی ، دندانپزشک ، متخصص ، فوق تخصص ، داروخانه ،آزمایشگاه ،رادیولوژی ،فیزیوتراپی وغیره با اداره کل بیمه سلامت قرارداد دارند

مدیرکل بیمه سلامت گیلان از شروع پذیرش الکترونیکی بیمار از سال گذشته در استان و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی سخن گفت و خاطرنشان کرد: پذیرش الکترونیکی بیمار در مراکز و بیمارستان‌های دولتی گیلان به شکل صد در صدی انجام می‌شود و درحال حاضر استقرار این پروژه در بیمارستانهای خصوصی از وضعیت مطلوبی برخوردار است.