استکبار ستیزی  وظیفه همگانی است
استکبار ستیزی  وظیفه همگانی است
رشت_سرتوک_دکتر حسین الهی استاد دانشگاه استکبار ستیزی را ضرورتی اجتناب ناپذیر خواند وگفت : تدریس مباحث استکبار ستیزی در مدارس ودانشگاهها وترویج این فرهنگ درجامعه حیاتی است .

به گزارش سرتوک ، دکتر حسین الهی استاد دانشگاه با گرامیداشت ۱۳آبان روز ملی مبارزه با استکبار در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگاران پایگاههای خبری خط گیلان وسرتوک ، مبارزه با خوی استکبار ستیزی را یک مبحث تربیتی خواند وافزود: باید به روال پایدار و ادامه دار در مدارس و دانشگاهها برای دانش آموزان و دانشجویان تدریس شود که متاسفانه تا کنون فقط به صورت مناسبتی به آن توجه میشود.
دکتر الهی اضافه کرد:جوانان امروزی باید تفاوت بین دوست و دشمن رابشناسند و بتوانند آنرا از همدیگر تمیز دهند.
اگر ما امروز نتوانیم نوجوانان و جوانان را به خود ،انقلاب و نظام جذب کنیم راه را برای جذب آنها به طرف دشمن فراهم خواهیم نمود.
بنابراین‌متولیان امر امور تربیتی در مدارس و دانشگاه باید آستین خودشان را بالا بزنند و آعوش خودشان را بگشایند و با اخلاق اسلامی خود برای نوجوانان و جوانان الگو شوند و آنها را استکبار ستیز تربیت نمایند.

وی یاد آور شد :امروز برای مبارزه با مستکبران عالم با الهام گرفتن از حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری آیت الله خامنه ای توفیقات زیادی داشته ایم اما برای تداوم و پایدار شدن جریان استکبار ستیزی در نسل های آینده باید در سطح جامعه فعالیت های اثرگزاری در این زمینه داشته باشیم.
دکتر الهی دربخشی دیگر ایثارگریهای مدافعان حرم را تاریخ ساز خواند وگفت: مدافعان حرم بندگان مخلص خداوند هستند که میتوانند به جنگ با مستکبران بروند و به آنها هجوم بیاورند و آنها را سرکوب نمایند
وی اضافه کرد: در سالهای اخیر رزمندگان به عنوان مدافع حرم فرسنگها ی دور آنطرف مرزها با ده ها کشور خارجی جنگیدند و در برابر دشمنان خداوند با سرسختی ایستادند و عده ای هم در این راه شربت شهادت نوشیدند و امتحان خودشان را خوب پس دادند.
بنابراین در یک کلام وقتی ما میتوانیم در مدرسه و دانشگاه درس استکبار ستیزی را آموزش دهبم که باید خوی تکبر و بزرگ بینی را درخانواده،مدرسه ، دانشگاه و جامعه از بین ببریم و انسان های وارسته را حداقل در مدرسه و دانشگاه مسئول این کار بکنیم تا جوانان ما را استکبار ستیز به عمل بیاوریم چرا که وقتی جامعه ای استکبار ستیز باشد چشم طمع دشمنان از آن جامعه کنده خواهد شد.