اعمال مدیریت مصرف برق بیش از گذشته مهم وضروری است
اعمال مدیریت مصرف برق بیش از گذشته مهم وضروری است
رشت_سرتوک_مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان ضمن تشکر از همراهی مردم استان، بر لزوم اعمال راهکارهای مدیریت مصرف برق تاکید کرد.

به گزارش سرتوک به نقل از خط گیلان، محمد اسماعیل هنرمند با اشاره به پیش بینی های سازمان هواشناسی افزود: طی هفته جاری هوایی بسیار گرم و شرجی را در استان گیلان شاهد خواهیم بود و به طبع آن نیاز مصرف برق در گیلان افزایش خواهد یافت .

وی اضافه کرد: با توجه به گرمای زودرس هوا، کاهش نزولات جوی و کاهش تولید برق در نیروگاههای برقابی ، استخراج غیرمجاز رمزارزها و… صنعت برق کشور با شرایط ویژه ای مواجه شده است و مصرف برق نسبت به سال گذشته در استان بیش از ۲۶ درصد افزایش یافته است.

مدیرعامل توزیع برق گیلان گفت: ساعت پیک مصرف در استان در روز ۱۲ الی ۱۸ و در شب ۲۰ الی ۲۴ می باشد و مشترکین می توانند با اعمال راهکارهای ساده از جمله قرار دادن درجه کولر روی ۲۵ درجه (دمای آسایش)، عدم استفاده از لوازم برقی پرمصرف در ساعات اوج مصرف، خاموش کردن لامپ های اضافی و استفاده حداکثری از روشنایی روز و… از خاموشی های احتمالی جلوگیری کنند.

هنرمند به پویش مردمی مدیریت کولرها اشاره کرد و افزود: در این پویش نیاز است مردم استان بین ساعت ۲ تا ۳ بعد ازظهر به مدت ۱۵ دقیقه کولرهای خودرا در خانه یا محل کار خاموش کنند و با این کار ۲۰درصد مصرف برق کاهش پیدا می کند.

وی تاکید کرد: هیئت وزیران بخشنامه ای را تصویب کردند که بر اساس آن ادارات می بایست ۵۰درصد مصرف انرژی برق خود را کاهش دهند و اگر این صرفه جویی توسط ادارات انجام نشود شرکت توزیع برق ملزم به قطع برق این ادارات میباشد که از ابتدای سال و براساس رصد دقیق صورت پذیرفته بوسیله کنتورهای هوشمند، برق ادارات پرمصرفی که این بخشنامه را رعایت نکرده اند با هماهنگی استانداری قطع شد.

مدیرعامل توزیع برق گیلان تصریح کرد: بمنظور جلوگیری از آسیب جدی و فروپاشی شبکه و تاسیسات صنعت برق، جداول مدیریت اضطراری بار و خاموشی های نوبتی بصورت سراسری در نظر گرفته شد تا از مشکلات و خاموشی های چندین روزه مشترکین پیشگیری شود و برای اطلاع مردم استان از طریق سایت این شرکت به آدرس www.gilanpdc.ir و اپلیکیشن “برق من” در دسترس می باشد.

وی عنوان کرد: پایش و نظارت کامل شرایط برق در استان با هماهنگی امور دیسپاچینگ و فوریتهای برق توسط معاونت بهره برداری و دیسپاچینگ و سایر معاونت های ذی ربط بصورت روزانه در حال انجام است.

مدیرعامل توزیع برق گیلان افزود: نیروهای عملیاتی این شرکت و حتی پیمانکاران طرف قرارداد در آماده باش ۲۴ ساعته قرار دارند و هم اکنون در کل استان بیش از ۱۷۰ اکیپ عملیاتی با تجهیزات و امکانات لازم جهت واکنش سریع در صورت وقوع ناپایداری شبکه های برق آماده خدمت رسانی به هم استانی ها می باشند.

هنرمند در پایان خاطرنشان کرد: ضروری است بمنظور جلوگیری از طولانی شدن زمان خاموشی ها وجلو گیری از بروز آسیب دیدگی های احتمالی ، مشترکین لوازم برقی خود را در زمان قطع برق از مدار خارج نمایند.