افزون بر ۶۰ هزار خانوار در گیلان به طور مستقیم از خدمات بهزیستی بهره می گیرند
افزون بر ۶۰ هزار خانوار در گیلان به طور مستقیم از خدمات بهزیستی بهره می گیرند
رشت_سرتوک_مدیرکل بهزیستی گیلان گفت:در تداوم ساخت مسکن برای مددجویان، تا پایان سال جاری 600 واحد مسکونی به مددجویان فاقدمسکن واگذار خواهد شد.

به گزارش سرتوک به نقل از خط گیلان،دکتر حسین نحوی نژاد به مناسبت هفته بهزیستی در درگفت وگو با خبرنگاران در رشت با اشاره به واگذاری مسکن به مدد جویان افزود: در بخش واگذاری مسکن، ۱۱۵ خانوار دارای دو معلول و بالاتر تحت پوشش بهزیستی گیلان فاقد مسکن تا پایان امسال صاحب مسکن می شوند.

مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه تفاهم ‌نامه‌ای با قرارگاه خاتم‌الانبیا و بسیج، بنیاد مستضعفین و غیره برای ساخت مسکن مددجویان از سال ۹۷ منعقدشده است، خاطر نشان کرد: ۶۰ مسکن ساخته و به خانوارهای واجد شرایط تحویل داده‌ شده و تعداد باقی‌مانده نیز تا پایان سال جاری به اتمام رسیده و به مددجویان تحویل داده خواهد شد.

دکتر نحوی نژاد اضافه کرد:بهزیستی یک سازمان پیشگیری کننده است و صیانت از کودکان ، دختران و زنان بی سرپرست ،بدسرپرست، آموزش های قبل، حین ازدواج و حتی مسایل و مشاوره های مربوط به طلاق هم از جمله اقدامات بهزیستی است که خوشبختانه بصورت جدی در حال پیگیری است.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان گفت: بیش از ۶۰ هزار خانوار تحت پوشش مستقیم سازمان هستند که حدود ۴۴ هزار نفر از این افراد دارای معلولیت هستند و حدود ۱۷ هزار افراد آسیب‌دیده به‌صورت موقت یا دائم تحت پوشش هستند که به‌صورت ماهانه مستمری دریافت می‌کنند.

وی یاد آور شد:مستمری‌های سازمان از سال ۱۳۹۷ حدود ۳۰۰ درصد رشد داشته است علاوه بر آن به جمعیت تحت پوشش ۵۰۰ هزار نفرسال ۹۷ هم اکنون حدود ۶۰۰ هزار نفر اضافه شد و برخی از معلولین نیز علاوه بر حمایت، حق پرستاری نیز دریافت می‌کنند تا بتوانند با گرفتن پرستار اموراتشان رو به بهبود شود.

دکتر نحوی نژاد با اشاره به ارایه خدمات به معلولان در مراکز نگهداری اظهار داشت: نزدیک به سه هزار نفر در ۴۱ مرکز شبانه روزی نگهداری می شوند و حدود یک هزار نفر نیز در ۵۷ مرکز روزانه تحت آموزش و توانبخشی هستند. .

مدیرکل بهزیستی گیلان انجام غربالگری بینایی کودکان ٣ تا ۶ سال و شنوایی نوزادان را از جمله دیگر کارهای بهزیستی عنوان کرد و افزود: پارسال ۵۵ هزار کودک و حدود ١٩ هزار نوزاد در استان تحت غربالگری بینایی و شنوایی قرار گرفتند.

٢٢ تا ٢٨ تیرماه هفته بهزیستی است و شعار امسال این هفته نیز بهزیستی در گام دوم انقلاب ، هوشمندسازی محله محوری و سلامت اجتماعی در خانواده نام گرفته است