بازدید مسئولین آبفای قزوین از مرکز ارتباطات مردمی ۱۲۲ آبفای گیلان
بازدید مسئولین آبفای قزوین از مرکز ارتباطات مردمی ۱۲۲ آبفای گیلان
بازدید مسئولین آبفای قزوین از مرکز ارتباطات مردمی 122 آبفای گیلان

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک _به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان، رئیس مرکز ارتباطات مردمی (۱۲۲) این شرکت از بازدید معاون خدمات مشترکین و درآمد، مدیر دفتر آمار و فناوری اطلاعات، مدیر مرکز ۱۲۲، مدیر امور آبفای قزوین، مدیران امور مشترکین آب و فاضلاب قزوین و البرز و همچنین کارشناس مسئول امور مشترکین قزوین از مرکز ارتباطات مردمی ۱۲۲ شرکت آب و فاضلاب استان گیلان خبر داد.

حمیدرضا ناطقی رئیس مرکز ارتباطات مردمی ۱۲۲ آبفای گیلان با اعلام این خبر افزود: در نشست مسئولین آبفای قزوین با اعضاء کارگروه ۱۲۲ آبفای گیلان که درمحل استقرار مرکز ۱۲۲برگزار شد، روند کار در دو بخش امداد و حوادث و ارائه خدمات غیرحضوری که بصورت شبانه روزی ارائه می گردد از ابتدای ورود تماس مردمی به مرکز ۱۲۲تا اعلام نتیجه، تشریح شد.

ناطقی استفاده از نرم افزارهای به روز شده و خدمات پشتیبانی برخط را یکی از مهمترین اقدامات کارگروه ۱۲۲ برای  ارائه خدمات پایدار به مشترکین در سطح استان اعلام کرد و گفت: خدماتی همچون امداد و حوادث در بخش های آب و  فاضلاب، کیفیت، فروش انشعاب آب و فاضلاب بصورت تلفنی، دریافت صورتحساب دوره ای و کنتورِ دربِ بسته، پرداخت تلفنی قبوض، دریافت انتقادات و پیشنهادات و همچنین شکایات، پاسخ به سوالات قبوض و موارد مشابه در مرکز ارتباطات مردمی ۱۲۲ بصورت تلفنی به مشترکین در سطح استان گیلان ارائه می گردد.

وی همچنین افزود: ۶ خدمت پس از فروش شامل، تغییر نام، تغییر واحد، تغییر کاربری، تغییر ظرفیت، تغییر قطر و استعلام محضری برای ارائه خدمات غیرحضوری تا پایان سال ۹۸ در دستور کار مرکز ۱۲۲ قرار دارد که با هماهنگی دفتر آمار و فناوری اطلاعات و همچنین معاونت خدمات مشترکین و درآمد تحقق خواهد یافت.

در ادامه مهندس لامعی معاون خدمات مشترکین و درآمد آب و فاضلاب قزوین با اشاره به بازدیدهای متعدد در سطح شرکت های آب و فاضلاب در کشور یادآور شد: آنچه مشهود است، همدلی و همکاری اعضاء کارگروه ۱۲۲ شرکت آب و فاضلاب استان گیلان موجب شده تا ارائه خدمات غیرحضوری در این شرکت بسیار آسانتر صورت پذیرد.

وی در ادامه افزود: دستاورد تیم ما از این بازدید حاکی از آن است که استفاده از روش های ساده و نرم افزار برای ارائه خدمات به صورت سهل و آسان به مردم در مرکز ۱۲۲ آبفای گیلان می تواند بصورت پایلوت در بین شرکت های آب و فاضلاب کشور مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه روند کار به صورت اجرایی با نرم افزارهای مرکز ۱۲۲ به بازدیدکنندگان ارائه شد.

گفتنی است تعداد تماس های متصل شده به کارشناسان پاسخگو مرکز ۱۲۲ در شش ماهه اول سال جاری ۴۸۵۹۲ مورد و متوسط تعداد این تماس ها در روز ۲۷۰ مورد بوده است و همچنین تعداد تماس های متصل به کارشناسان پاسخگو و منوهای خودکار در شهریور ماه ۲۵۶۶۶ مورد و متوسط تعداد تماس های روزانه در شهریور ماه برای دریافت خدمات از این مرکز ۸۲۷ تماس بوده است.