برپایی نمایشگاه عکس مدرس گیلانی با عنوان«رنگ سفر» در باغ موزه قصر تهران
برپایی نمایشگاه عکس مدرس گیلانی با عنوان«رنگ سفر» در باغ موزه قصر تهران
رشت_سرتوک_سومین نمایشگاه انفرادی سمیرا صفاری، هنرمند گیلانی، با عنوان رنگ سفر، 9 اردیبهشت‌ماه جاری در سایت باغ‌موزه قصر، افتتاح شد.

به گزارش سرتوک ،سمیرا صفاری، متولد ۱۳۶۳، از رشت، مدرس دانشگاه، گرافیست و پژوهشگر، کارشناسی ارشد ارتباط تصویری است. وی دارای سابقه بیش از دو دهه فعالیت در حوزه طراحی گرافیک، دبیر، کیوریتور و داور جشنواره ها، مسابقات، نمایشگاه ها و رویدادهای متعدد هنری بوده و مدیر و مشاور و مجری برندینگ می باشد. همچنین کتب و مقالات داخلی و خارجی متعدد را به تألیف رسانده و در نمایشگاه انفرادی و گروهی متفاوت شرکت نموده است. این هنرمند، عضو رسمی انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران، انجمن علمی هنرهای تجسمی ایران، انجمن علمی پژوهش های هنری ایران و … می باشد.
وی با اشاره به اهمیت هنر عکاسی سفرنگارانه، گفت : سفر همواره تنوعی از رنگی ها را با خود به همراه خواهد داشت. این رنگ ها، در مواردی مانند اقوام، آیین و رسوم، سنن باورها و مناسبت ها، سوغات، جغرافیا، آب و هوا، پوشش، زیست و … دیده می شود. بدون شک تنوع موجود در مناطق، سبب جذابیت گردشگری می گردد. ایران زمین با تنوع بومی موجود در خود، بستری مناسب، جهت کشف و ثبت لحظاتی ناب، برای هنرمندان فراهم می آورد.

صفاری افزود: مجموعه «رنگ سفر»، تلاشی در جهت نمود زیبایی های شمال تا جنوب کشور بوده که گلچینی از جلوه های بصری هر منطقه را، با خود به همراه دارد. این آثار، کوششی برای ارائه تصاویری نو، به همراه ترکیبندی های متناسب می باشد.
گفتنی است نمایشگاه انفرادی مجازی عکس «رنگ سفر» شامل ۱۶ اثر عکس، تا ۱۶ اردیبهشت ماه در سایت باغ‌موزه قصر، www.Qasr.ir برپاست. برگزارکننده نمایشگاه، گروه هنری رسم می باشد.