برگزاری نخستین رویداد آنلاین ارائه محصولات تحقیقاتی شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع نیروی برق کشور
برگزاری نخستین رویداد آنلاین ارائه محصولات تحقیقاتی شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع نیروی برق کشور
رشت_سرتوک_نخستین رویداد آنلاین ارائه محصولات تحقیقاتی شرکت‌های برق منطقه‌ای و شرکت‌های توزیع نیروی برق کشور، به همت پژوهشگاه نیرو با همکاری پارک علم‎و‎فناوری دانشگاه تهران در روزهای سه شنبه20 آبان ماه و چهارشنبه 21 آبان ماه برگزار می‌گردد.

به گزارش سرتوک به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق گیلان ،در این رویداد مجازی، ۳۵ محصول منتج از تحقیقات شرکت‌های توزیع نیروی برق و شرکت‌های برق منطقه‌ای، به فناوران و شرکت‌های توانمند و فناور جهت سرمایه‌گذاری و تجاری‌سازی عرضه می‌شود و شرکت‌هایی که در این مرحله برای تجاری‌سازی این محصولات اعلام آمادگی نمایند؛ حمایت‌های ویژه دریافت می‌نمایند که عبارت است از :
* ارائه تسهیلات مالی تا سقف ۲۰۰۰ میلیون ریال برای محصولاتی که نیاز به طرح و مطالعات تکمیلی دارد.
* ارائه تسهیلات مالی به میزان ۷۰ درصد سرمایه در گردش لازم برای ساخت و تولید محصول تا سقف ۱۰ میلیارد ریال برای محصولات آماده تجاری‌سازی.
* امکان مذاکره جهت سرمایه گذاری/واگذاری امتیاز تولید صنعتی محصولات شرکت‌های برق و شرکت های توزیع نیروی برق.
* امکان انعقاد قرارداد پوشش ریسک به وسیله پژوهشگاه نیرو.
همچنین این رویداد بسترمناسبی را جهت تعامل و مذاکره بین شرکت‌های صنعتی و سازندگان با محققان و صاحبان محصول و ارائه‌کنندگان دانش فنی برای تجاری‌سازی محصولات فراهم خواهد نمود.
گفتنی است پژوهشگاه نیرو به منظور کاربردی شدن تحقیقات و گرایش پروژه‌های پژوهشی شرکت‌های برق به سوی رفع نیازها و مقتضیات صنایع و برخورداری صنایع برق و انرژی کشور از نتایج و دستاوردهای تحقیقاتی شرکت‌های برق، تفاهم‌نامه‌های تجاری‌سازی محصولات تحقیقاتی با شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع منعقد نموده است و این رویداد در راستای اجرایی نمودن این تفاهم نامه ها می‌باشد.
علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در این رویداد و کسب اطلاعات بیشتر به سایت gsit.ir/cic مراجعه کرده و یا با شماره ۴-۸۸۲۲۰۷۰۰ داخلی ۱۶۷ و ۱۸۳ تماس حاصل فرمایند