بسیج یعنی پیشرو بودن در همه عرصه های زندگی/ بیشترین رعایت شیوه نامه های بهداشتی توسط نمازگزاران و مردم مومن انجام می شود
بسیج یعنی پیشرو بودن در همه عرصه های زندگی/ بیشترین رعایت شیوه نامه های بهداشتی توسط نمازگزاران و مردم مومن انجام می شود
رشت_سرتوک_نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: در برگزاری نمازجمعه طبق مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا عمل می کنیم زیرا سلامتی از امنیت بالاتر است و همه مسئولان در مقام حفظ سلامتی برای مردم هستند.

به گزارش سرتوک، به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در خطبه های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به تقوای الهی اظهار کرد: امروز مصادف با سالروز ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی است.

وی به سالروز ولادت امام حسن عسکری(ع) در سه شنبه هفته آینده اشاره کرد و افزود: این دوره اوج انحراف های فکری محسوب می شود و امام حسن عسکری(ع) پاسخگوی شبهات بود و مسلمانان را در مسیر نگه داشت.

امام جمعه رشت با بیان اینکه پنجم آذرماه مصادف با سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان امام(ره) در سال ۱۳۵۸ است، تصریح کرد: بسیج به معنای پیشرو بودن در همه عرصه های زندگی است.

آیت الله فلاحتی، بسیجیان را در همه عرصه ها فعال دانست و بیان کرد: از آغاز انقلاب اسلامی تاکنون در هر صحنه ای که بسیج حضور داشت، پیروز بودیم و هر جا از بسیج غافل شدیم، چیزی نصیب ما نشد.

وی به سالروز وفات حضرت معصومه(س) در ششم آذر ماه اشاره کرد و گفت: به برکت هجرت فاطمه معصومه(س) به قم، این شهر جایگاه شیعه شده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به آغاز نهضت امام خمینی(ه) از قم، خاطرنشان کرد: امام(ره) با انقلاب اسلامی دنیا را متحول کرد و امروزه تمام قدرت های سلطه گر جهانی در برابر ملت ایران زانو زده و ذلیل شده اند.

آیت الله فلاحتی به مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر تعطیلی دو هفته ای به منظور جلوگیری از شیوه ویروس کرونا در کشور اشاره کرد و یادآور شد: بیشترین رعایت شیوه نامه های بهداشتی توسط نمازگزاران و مردم مومن انجام می شود.

وی با بیان اینکه مردم خوب گیلان به ویژه رشت در تمام شرایط نمازجمعه را رها نکردند، اظهار کرد: در برگزاری نمازجمعه طبق مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا عمل می کنیم زیرا سلامتی از امنیت بالاتر است و همه مسئولان در مقام حفظ سلامتی برای مردم هستند.

امام جمعه رشت بر پخش اذان سه وقت از مساجد تاکید کرد و افزود: مقام معظم رهبری فرمودند که مردم نباید از دعا فاصله بگیرند بنابراین بهترین مکان دعا مساجد هستند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه مساجد در این ایام تعطیل نمی شود، بیان کرد: حتی اگر نماز جماعت در مساجد اقامه نشود اما مردم برای پرسش های دینی به ائمه جماعات مراجعه می کنند بنابراین مساجد در سه وقت باید باز باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان همچنین پیرامون سبک زندگی اسلامی، خاطرنشان کرد: یکی از اموری که موجب می شود انسان در مبارزه با خواسته درونی مقهور شیطان نشود، استمداد از خدای تبارک و تعالی است.

وی، شهوت و خواسته های نفسانی را برای انسان سم کشنده خواند و گفت: انسان دائم باید از خدای متعال کمک بخواهد تا او را از خواسته های درونی اش حفظ کند.