بنیاد مسکن از نهاد‌های ارزشمند در خدمات رسانی به اقشار کم درآمد
بنیاد مسکن از نهاد‌های ارزشمند در خدمات رسانی به اقشار کم درآمد
رشت_سرتوک_مسئول سازمان بسیج ادارات و کارمندان گفت:بنیاد مسکن یکی از نهاد‌های ارزشمند در خدمات رسانی به اقشار کم درآمد جامعه می‌باشد.

به گزارش سرتوک، به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن گیلان، محمد اکبرزاده ،‌ مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان به همراه فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید افتخاری بنیاد مسکن با حضور در سازمان بسیج ادارات و کارمندان سپاه قدس گیلان با سرهنگ حسینی، مسئول سازمان دیدار کرد.

در ابتدای این دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان،با اشاره به تلاش های عمرانی نهاد انقلابی بنیادمسکن افزود: فعالیت‌های عمرانی بنیاد مسکن بویژه در روستا‌ها و مناطق محروم و تاسیس نهاد‌های انقلابی به فرمان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام (ره) را از الطاف خداوندی است

وی اضافه کرد: بازسازی مناطق آسیب دیده از زلزله و سیل، احداث مسکن محرومین، بهسازی و بازسازی مسکن روستایی، اجرای طرح هادی و تأمین مسکن در شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت و … از جمله فعالیت‌های این نهاد می‌باشد که اجرای چنین طرح‌هایی با مدیریت صحیح منابع و امکانات نه تنها در محرومیت زدایی نقش اساسی داشته بلکه در کیفیت بخشی به زندگی مردم نیز موثر بوده است.

محمد اکبرزاده در خصوص جایگاه بسیج در کشور گفت: نیروهای بسیجی در دوران دفاع مقدس در مقابل دشمنان قد علم کردند و شانه‌به‌شانه نیروی‌های نظامی از میهن اسلامی دفاع کردند.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان افزود: مهم‌ترین ویژگی بسیج ایمان به خدا و اعتقاد قلبی و باور درونی به خالق یکتا، اطاعت از ولایت‌فقیه، اخلاص، تواضع و فروتنی، شجاعت، مردمی بودن و شهادت‌طلبی است.

وی خاطرنشان ساخت: با توجه به ویژگی‌های اخلاقی بسیجیان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با نگاه و فعالیت بسیجیان قوت خواهد گرفت.

در ادامه رئیس بسیج ادارات و کارمندان سپاه قدس گیلان گفت: روحیه بسیجی بر هر مجموعه ای که حکم فرما باشد سبب رشد، توسعه و تعالی آن مجموعه خواهد شد و امروزه بسیج باید محمل آرامش و رجوع همه پرسنل باشد وموجبات همدلی وانسجام را فراهم نماید.

حسینی افزود: بایستی روحیه بسیجی در ادارات و نهادهای عمومی تقویت و از این فضا برای تکریم هر چه بیشتر ارباب رجوع بهره گیری شود چرا که برخورد نامناسب و سهل انگارانه با مردم مراتب غیر قابل قبولی به دنبال دارد چرا که یکی از مهمترین وظایف ما در ادارات این است که به مشکلات مردم دامن نزنیم و به عنوان یک خادم با شهروندان به درستی رفتار کنیم.

مسئول سازمان بسیج ادارات و کارمندان با بیان اینکه، بنیاد مسکن یکی از نهاد‌های ارزشمند در خدمات رسانی به اقشار کم درآمد جامعه می‌باشد، گفت: بنیاد مسکن استان با ورود به عرصه خدمت رسانی در روستاها، به ویژه درمناطق دور افتاده و محروم ومناطق زلزله زده به خوبی توانسته در استقرار عدالت اقتصادی و اجتماعی و توسعه اقتصاد روستایی موثر واقع شود.

وی یادآور شد: بنیاد مسکن و بسیج سازندگی با داشتن تعامل ویژه با دستگاه‌های اجرایی استان بویژه در توسعه و عمران و آبادانی روستاها به خوبی توانسته اند در همه صحنه‌ها حضور فعال داشته باشند.

در پایان سرهنگ حسینی با اهدا تمثال مبارک سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی از مهندس اکبرزاده تقدیرکرد.