بیش از ۳۳۵ هزارنفردرشهرستان رشت تحت پوشش بیمه سلامت هستند
بیش از ۳۳۵ هزارنفردرشهرستان رشت تحت پوشش بیمه سلامت هستند
رشت_سرتوک_ رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان رشت گفت: 335726هزارنفردرشهرستان رشت تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

به گزارش سرتوک به نقل از خط گیلان ، مهدی میرزازاده افزود: از جمعیت ۹۱۸۴۴۵ هزار نفری این شهرستان، ۳۳۵۷۲۶ هزارنفر تحت پوشش بیمه سلامت و مابقی تحت پوشش صندوق‌های تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و سایر بیمه ها قرار دارند.وی افزود : پوشش بیمه‌ای این سازمان در صندوق های بیمه‌ای کارکنان دولت، بیمه سلامت همگانی، ایرانیان، روستایی و سایر اقشار می باشد.

رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان رشت گفت:با توجه به مصوبات ابلاغی ستاد ملی مدیریت کرونا ،دفترچه بیمه پایه سلامت رایگان در دوره شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا بدون الزام به ارزیابی وسع دراختیار مشمولین قرار می گیرد.

میرزازاده یاد آور شد: با توجه به اینکه افراد می توانند تا پایان سال جاری از مزایای مذکور برخوردار گردند از ازدحام دردفاتر پیشخوان بدلیل پیشگیری از شیوع بیماری کرونا خودداری نمایند

میرزازاده با اشاره به موسسات وپزشکان طرف قرارداد با بیمه سلامت خاطر نشان کرد: بیمه سلامت در رشت هم‌اکنون با ۸ بیمارستان دولتی ، ۷ بیمارستان خصوصی، ۲۹ درمانگاه، ۲۱۴ پزشک عمومی، ۱۲۹پزشک متخصص، ۵پزشک فوق تخصص۴۲ دندانپزشک، ۱۷۲ داروخانه، ۳۹ آزمایشگاه، ۲۹رادیولوژی، ۲ مرکز پزشکی هسته ای و ۳۷ فیزیوتراپی، طرف قرارداد است.

رییس اداره بیمه سلامت رشت ، طرح نسخه‌ نویسی الکترونیکی را گامی مثبت در راستای خدمات رسانی بهتر به مردم عنوان کرد و گفت: ارتقا سطح خدمات، کاهش خطای پزشکی، تحقق دولت الکترونیک و صرفه جویی در کاغذ و کاهش تردد مراجعات بویژه در ایام شیوع کرونا را از مزایای این طرح می باشد.

وی از صدور ۷۸هزار و۲۴۵ نسخه الکترونیک از ابتدای سال جاری تاکنون در شهرستان رشت خبر داد و گفت: ۹۰درصد از مطب ها و ۱۰۰ درصد آزمایشگاه های طرف قرارداد با بیمه سلامت از طرح نسخه نویسی الکترونیک استفاده می کنند.

میرزازاده در پایان یاد آور شد : سامانه ۱۶۶۶ در بحث مشتری‌مداری، پاسخگویی و ارائه خدمات غیرحضوری به صورت ۲۴ساعته فعال می باشد.