بیمه سلامت در حوزه سلامت همراه مردم است
بیمه سلامت در حوزه سلامت همراه مردم است
رشت_سرتوک_ دکتر انوش دهنادی مقدم گفت :نیمی از جمعیت استان گیلان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که تعامل و ارتباط دو سویه بسیار خوبی بین دانشگاه علوم پزشکی در حوزه سلامت با بیمه سلامت وجود دارد.

به گزارش سرتوک به نقل از خط گیلان ، دکتر انوش دهنادی مقدم معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پنجمین روز از هفته سلامت در همایش بیمه سلامت که در محل مجتمع فرهنگی اداره کل برگزار شد افزود: نیمی از جمعیت استان گیلان بالغ بر یک میلیون و ۲۰۱ هزار و ۱۸۴نفر از طریق صندوق‌های پنجگانه تحت پوشش بیمه سلامت استان گیلان هستند و علاوه بر این بیمه سلامت با ۱۶۴۳ موسسه اعم از پزشکان، بیمارستان های دولتی و خصوصی، درمانگاه ها ، آزمایشگاه ها ، رادیولوژی ها، داروخانه ها و …طرف قرارداد است تا خدمات لازم را به مردم ارائه دهد. این نشان دهنده این است که نقش بیمه سلامت دراستان درحوزه سلامت مردم بسیار مهم وتعیین کننده است.

وی اضافه کرد: با وجود دکترمحمدی مدیر کل بیمه سلامت که از مدیران با سابقه استان هستند تعامل بسیارخوبی با دانشگاه علوم پزشکی و موسسات درمانی برقرار شده که این همکاری دو سویه آرامش و در نهایت رضایتمندی بیمه شدگان را فراهم آورده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در بخشی دیگر از سخنان خود پیشگیری را مهم خواند و یادآورشد: پیشگیری مقدم بر درمان است ومباحث مرتبط با پیشگیری باید نهادینه وفرهنگ سازی شود وتوانمند سازی بیمه شدگان می تواند شرایط خوبی را فراهم کند

وی خاطر نشان کرد دو هزار و ۷۸۶ نفر از بیماران خاص تحت پوشش بیمه سلامت هستند این افراد شامل بیماران هموفیلی، تالاسمی، پیوندی و ام اس که هزینه های آنان رایگان است و از سوی بیمه سلامت تامین و پرداخت می شود که این کاربسیار ارزشمند است .

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان درپایان خاطر نشان کرد : طرح بزرگ استحقاق سنجی ونسخه نویسی الکترونیک دراستان گیلان دروضعیت مطلوب قراردارد که این امر با کمک همه دست اندرکان وهمراهی مردم عزیز استان حاصل شده است.

دکتر دهنادی مقدم در پایان از تلاش های مدیر کل ومجموعه همکاران بیمه سلامت وهمکاران حوزه سلامت تشکر و قدردانی کرد.