تایید ۲۰ طرح درآمدزایی در سطح روستاهای این شهرستان
تایید ۲۰ طرح درآمدزایی در سطح روستاهای این شهرستان
رشت_سرتوک_معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری رشت با اشاره به اهمیت اجرای طرح های درآمدزایی روستایی در توسعه روستایی، از تایید ۲۰ طرح درآمدزایی در سطح روستاهای این شهرستان خبر داد.

به گزارش سرتوک، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت؛ علی اکبر پورعلی در جلسه پیگیری طرح های مصوب درآمدزایی دهیاری ها، با اشاره به اینکه بیش از دو دهه از تصویب قانون تشکیل دهیاری های خودکفا می گذرد، اظهار داشت: امروزه دهیاری ها نقش بی بدیلی در توسعه سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی جامعه دارند و رسیدن به توسعه و تعالی بدون در نظر گرفتن نقش روستاها و مدیریت روستایی میسور نیست.
معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهرستان رشت، با اشاره به شیوع ویروس کرونا و شرایط سخت اقتصادی کنونی جامعه، تصریح کرد: این شرایط متعاقبا بر مدیریت روستایی هم تاثیرگذار بوده و برون رفت از این وضعیت تنها با اتخاذ تدابیر درست و به کارگیری آنان انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه هدف از این جلسه تقویت بنیه خدمات عمرانی دهیاری ها و درآمدزایی برای آنان است، افزود: ما به دنبال ایجاد خودکفایی و درآمد زایی پایدار برای دهیاری ها هستیم تا بتوانیم به تبع آن، کیفیت زندگی مردم در روستاها را ارتقا دهیم.
پورعلی با بیان اینکه تاکنون ۲۰ طرح درآمدزایی روستایی مورد تایید قرار گرفته که دهیاران با مراجعه به پست بانک، نسبت به نهایی سازی آن اقدام کنند، افزود: اکثر این طرح ها در زمینه خرید ماشین آلات سنگین عمرانی است که علاوه بر ایجاد درآمد برای دهیاری ها، می تواند در زمینه مدیریت بحران روستا نیز کارگشا باشد.