تعیین تکلیف ۶۵۸ نفر از نیروهای قرار دادی شهرداری رشت /  با تحمیل هزینه نگهداری قبور به شهروندان مخالف هستم
تعیین تکلیف ۶۵۸ نفر از نیروهای قرار دادی شهرداری رشت /  با تحمیل هزینه نگهداری قبور به شهروندان مخالف هستم
رشت_سرتوک_رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه مشکلاتی پیرامون نحوه قرار داد ۶۵۸ نفر از پرسنل شهرداری رشت رقم خورده است گفت: با توجه به تورم حاکم بر جامعه و تا زمانی که این موضوع تعیین تکلیف نهایی شود ، طی مکاتباتی از دستگاه قضا تقاضا کردیم تا حقوق و مزایای این تعداد از پرسنل پرداخت شود تا خدای ناکرده به واسطه عدم دریافت حقوق و مزایا در معیشت آنان مشکلی ایجاد نشود.

به گزارش سرتوک به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت محمد حسین واثق کارگرنیا عصر امروز در بیست و دومین جلسه علنی شورا در ساختمان جلسات شورای شهر رشت با قدردانی از اصحاب رسانه به واسطه پوشش اخبار شورا و با تبریک پیشاپیش فرا رسیدن میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها اظهار کرد: سالروز میلاد بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) نیز مصادف با این روز بزرگ است و یقینا با اندیشه های ناب امام راحل و نائب برحقشان حضرت امام خامنه ای ، ایران اسلامی در حال حاضر به عنوان قدرتمندترین کشور اسلامی در جهان شناخته شده است .

محمد حسین واثق کارگرنیا با تاکید به حضور به موقع اعضای شورا در جلسات صحن هر هفته افزود: حسن کریمی کرنق یکی از همکاران شورایی به واسطه بیماری در این جلسه حضور ندارند و انتظار داریم دیگر همکاران شورایی نسبت به حضور به موقع در جلسات صحن شورا توجه و اهتمام بیشتری داشته باشند.

استقرار دستگاه های برف روب در مناطق مختلف رشت

وی به بارش برف در رشت اشاره کرد و گفت: استقرار دستگاه های برف روب در مناطق مختلف رشت همزمان با بارش برف مورد رضایت شهروندان قرار گرفت و امیدواریم در صورت بارش شدید برف نیز با انجام تمهیدات لازم برای شهروندان مشکلی رقم نخورد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به حفاری های انجام شده پیرامون نصب سیستم آبرسانی در بازار رشت بیان کرد: بازار قلب تپنده رشت است و اخیرا به علت عدم برطرف کردن کنده کاری های انجام شده در بازار رشت ، که به دلیل وقوع حریق و نصب سیستم آب در بازار انجام شده بود ، متاسفانه هنوز این کنده کاری ها ترمیم نشده است و امروز طی تماسی که یکی از بازاریان با بنده داشت از بروز حادثه ای برای یکی از بانوان به واسطه وجود کنده کاری ها در این قسمت از شهر خبر داد که مایه تاسف و شهرداری رشت باید در اسرع وقت بابت رفع این مشکل ورود کند.

کارگرنیا به یکی دیگر از گلایه های شهروندان پیرامون مشکلات ترددی در برخی از مسیرهای سطح رشت اشاره کرد و گفت: از ریاست کمیسیون ترافیک تقاضا دارم که حتما مباحث مربوط به کارگروه ترافیک شهرداری رشت را بررسی کنند و گویا بسته شدن برخی از مسیرها به صورت غیر کارشناسانه موجب گلایه شهروندان شده است که باید به عنوان منتخبین مردم این دغدغه ها را پیگیری و برطرف کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه مشکلاتی پیرامون نحوه قرار داد ۶۵۸ نفر از پرسنل شهرداری رشت رقم خورده است گفت: با توجه به اینکه پرونده در دستگاه محترم قضائی تحت رسیدگی می باشد. شهردار رشت نیز اعلام کرد که این ماه به علت اینکه مشکلی در آینده رقم نخورد حقوق این افراد واریز نمی شود ، به منظور رفع این مشکل مکاتباتی با دادستانی و شورای تامین رشت انجام دادیم و تقاضا کردیم با توجه به تورم حاکم بر جامعه و تا زمانی که این موضوع تعیین تکلیف نهایی شود ، حقوق و مزایای این پرسنل پرداخت شود تا خدای ناکرده به واسطه عدم دریافت حقوق در معیشت آنان مشکلی مشکلی ایجاد نشود.

زمین دولت آباد رشت هبه شده است

کارگرنیا با بیان اینکه زمین دولت آباد رشت برای دفن اموات هبه شده است اظهار کرد: استفاده از منابع مالی دولت آباد برای اجرای پروژه هایی همچون آب نما و غیره در شرایطی که زمین آن هبه شده است شرعا مشکل دارد و باید از درآمدهای این محل فقط برای هزینه ها و عمران همان موقوفه( آرامستان )هزینه شود.

با تحمیل هزینه نگهداری قبور به شهروندان مخالف هستم

رئیس شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه با اشاره به اینکه در بخش درآمدی بودجه ۱۴۰۱ شهرداری رشت پیرامون هزینه نگهداری قبور مبلغی پیشنهاد گردیده، افزود: این هزینه سالیانه ، باید در شرایطی دریافت شود که بابت نگهداری قبور کار خاصی توسط سازمان انجام شود ، اما در شرایطی که قبور خریداری شده به حال خودشان رها شده اند چرا باید هزینه نگهداری قبور به شهروندان تحمیل شود و با تحمیل این هزینه به شهروندان مخالف هستم .