تغذیه سالم ایمنی بدن را در مقابل بیماری کرونا افزایش می دهد
تغذیه سالم ایمنی بدن را در مقابل بیماری کرونا افزایش می دهد
رشت_سرتوک_معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جمع اصحاب رسانه گفت: تغذیه سالم ایمنی بدن را در مقابل بیماری کرونا افزایش می دهد.

به گزارش سرتوک به نقل از خط گیلان ، دکتر آبیتن حیدر زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به مناسبت ، ” بسیج ملی آموزش همگانی تغذیه با شعار” تغذیه سالم برای پیشگیری از کرونا ” با رعایت پروتکل های بهداشتی در گفت وگو باخبرنگاران در رشت، نقش تغذیه در حفظ سلامتی را مهم خواند و افزود : انتخاب تغذیه سالم در کنار سبک زندگی مناسب علاوه بر حفظ سلامتی ، سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می کند

وی اضافه کرد: درطی ده ماهه اخیر ( شیوع کرونا) ، تجربیات نشان داده است افرادی که تغذیه سالم تری داشتند ، در مقابل این بیماری دارای ایمنی بدنی قدرتمندی بودند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی با تاکید بر این که پرداختن به مبحث تغذیه ، کاری تخصصی است ، اظهار داشت : در هر سنی و در هر شرایطی پیچیدگی های بدن انسان برای رژیم غذایی مناسب ، متغییر است . برای توصیه رژیم غذایی ، نیاز به متخصصان این رشته است و خوشبختانه تعداد متخصصان تغذیه در طی سال های اخیر، رو به افزایش است.
دکتر حیدر زاده در ادامه با اشاره به تنوع غذایی در استان گیلان ( استفاده از غذاهای شور و چرب ) و بیماری های شایع قلبی – عروقی ، سرطان ها در این استان، گفت : ۳۰تا ۵۰ درصد این بیماری ها با مداخله تغذیه مناسب، قابل پیشگیری است.
وی ” تغذیه سالم برای پیشگیری از کرونا” را شعار یازدهمین بسیج ملی تفذیه ، در سال جاری خواند و تاکید کرد : تغذیه سالم ، از ابتلا به کرونا پیشگیری می کند.

معاون بهداشتی دانشگاه در پایان با اشاره به رعایت خوب نکات تغذیه ای در اوایل شیوع کرونا از سوی مردم استان ، ابراز امیدواری کرد که با توسعه و آموزش صحیح (شیوه تغذیه ) به مردم با توجه به سطح توانمندی اقتصادی خانوارها، کاهش آمار ابتلا به کرونا در سطح استان را شاهد باشیم .

در ادامه این گفت وگوی خبری منیره امینیان رییس گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: ارتقاء نگرش و عملکرد عموم مردم درباره نقش تغذیه سالم در تقویت سیستم ایمنی بدن، افزایش آگاهی سیاستگذاران و مسئولان مرتبط با غذا و تغذیه درارتباط با اهمیت توجه به وضعیت امنیت غذایی خانوارها در شرایط فعلی و حساس سازی و جلب همکاری رسانه های جمعی برای آموزش مردم و فرهنگ سازی از جمله اهداف بسیج ملی تغذیه است.

وی با بیان اینکه بسیج ملی تغذیه از سال ۸۹ در کشور “هر سال با یک شعار” اجرا می شود، اضافه کرد:شعار امسال تغذیه سالم برای پیشگیری از کرونا نام گرفته از این رو تغذیه سالم در کنار سایر راه های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا شامل استفاده از ماسک، فاصله گذاری و شستن مرتبط دست ها حائز اهمیت است.

وی برگزاری کارگاه آموزشی تغذیه سالم و کووید ۱۹ برای خیرین و توزیع ۵۱۸ سبد غذایی برای کودکان، ۳۸۵ سبد برای مادران باردار و شیرده و ۷۳۱ سبد غذایی برای خانواده های واجد شرایط با مشارکت آنها را ازمهمترین اقدامات گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان طی سالجاری عنوان کرد.

رییس گروه تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد:تدوین سبد غذایی کودکان زیر پنج سال، مادران باردار و شیرده و خانوادها برای استفاده در برنامه حمایتی خیرین از دیگر اقدامات گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان است.

وی در ادامه با اشاره به نقش مهم اصحاب رسانه در جامعه ، تصریح کرد: اصحاب رسانه در بحث تغذیه، می توانندبه عنوان پیام رسان در خانواده ها باشند. اطلاعات غلط دادن بی شک می تواند منجر به مرگ شود . در این خصوص می توان با مراجعه به سایت بهبود تغذیه وزارت متبوع به عنوان سایت معتبر، در راستای تغذیه، اطلاعات جامعی کسب کرد.