ثبت وقف با نیت ترویج مکتب حاج قاسم در لاهیجان
ثبت وقف با نیت ترویج مکتب حاج قاسم در لاهیجان
رشت_سرتوک_مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان از ثبت نخستین وقف در کشور با نیت ترویج مکتب حاج قاسم سلیمانی در لاهیجان خبر داد.

به گزارش سرتوک به نقل از روابط عمومی اوقاف و امور خیریه گیلان ،علیزاده اعلام کرد: حاج حسن صادقی نیکوکار لاهیجی نخستین وقف را در کشور با نیت ترویج مکتب حاج قاسم سلیمانی در لاهیجان به ثبت رساند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان افزود: تبلیغ و ترویج مکتب حاج قاسم، برگزاری مراسم ایام شهادت سردار سلیمانی و حضرت زهرا(سلام الله ) و شهدای جبهه مقاومت از نیات این موقوفه است.
وی با بیان اینکه این نیکوکار لاهیجان ملک مسکونی به مساحت ۲۷۰ متر را وقف کرد گفت: ارزش این ملک، یک میلیارد تومان برآورد شده است.
علیزاده خاطرنشان کرد: سنت حسنه وقف را یک سنت متعالی و معطوف به نیازهای زمان خواند و خاطرنشان کرد: در طول تاریخ هرجا نیازی در جامعه اسلامی احساس شده، سنت حسنه وقف برای رفع آن نیاز وادر میدان شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به نیاز امروز جامعه جهانی به مقاومت در برابر استکبار و تفکر قلدرمابانه زورمداران، اظهار داشت: وقف با نیت ترویج مکتب حاج قاسم در واقع لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب و تحقق بیانیه گام دوم انقلاب برای زمینه سازی ظهور موعود امم است.