جلسه ستاد بحران شهرستان بندرانزلی برگزار شد.
جلسه ستاد بحران شهرستان بندرانزلی برگزار شد.
جلسه ستاد بحران شهرستان بندرانزلی با حضور مهندس رضا اسلامی مدیر کل مدیریت بحران استان گیلان و به ریاست فرماندار محترم شهرستان برگزار شد.

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک _دکتر پورقربان شهردار بندرانزلی در این جلسه در مورد بحث هدایت آب های سطحی عنوان نمود: در طول دوسال علاوه بر لوله گذاری در نواحی مختلف، امسال حدود ۱۲ کیلومتر از لوله ها وانهار مناطق انزلی و غازیان را لایروبی انجام دادیم و همین لایروبی و لوله گذاری باعث شد ساعات انتظار تخلیه آب کاهش پیدا کند به طوری که در در سال های ماضی زمان تخلیه آب یک روز تا یک و نیم روز بود و امسال به یک ساعت و بسیاری از موارد به کمتر از آن رسیده است.
وی افزود: جهت تکمیل پروژه هدایت آب های  سطحی نیاز به ۱۵۰۰ متر لوله بتنی مسلح ۱۲۵۰ و ۱۵۰۰ متر لوله ۱۰۰۰، ۱۲۰۰ متر لوله فایبر گلاس جی آر پی ۶۰۰ و ۱۰۰۰ متر لوله ۵۰۰ و مجموعا ۵۲۰۰ متر لوله با هزینه اجرایی ۱۰ میلیارد تومان برای رفع مشکل آبگرفتگی نیاز داریم.
شهردار انزلی خاطر نشان کرد: متاسفانه اعتبار برای نردبان آتشنشانی در سال ۹۵ و ۹۶ جذب نشد اما بر اساس سابقه می توانیم به این مهم دست پیدا کنیم همچنین برای رفع آبگرفتگی نیاز به پمپ پرتابل داریم.
وی تصریح نمود: یکی از نقاط مهم بحران پل جزیره شهید بهشتی می باشد که مراحل مرمت و تکمیل آن در حال انجام است.
دکتر پورقربان در مورد ساختمان بحران عنوان نمود: علیرغم اینکه آنجا را فعال نمودیم احتیاج به اعتبار جهت تکمیل و توسعه این مجموعه داریم.
وی با اشاره به اینکه ایستگاه های آتش نشانی را در دونقطه احداث نمودیم احداث نمودیم افزود: ایستگاه شماره ۴ (واقع در شهرداری ناحیه یک) متناسب نیروهای ما نیست و محلی را برای آن در نظر و شروع به کار نمودیم.
شهردار بندرانزلی تصریح نمود: احداث پناهگاه برای سگ های بی صاحب را شروع نمودیم و قرار است شروع به کار نماییم.
وی افزود:  مرمت درز انبساط پل ولایت را به زودی شروع خواهیم نمود.
دکتر پورقربان با بیان اینکه بحث احتمال رانش خیابان سوسر وجود دارد اظهار نمود: در آن ناحیه یک سری علائم راهنمایی رانندگی نصب نمودیم حتی در بعضی از نقاط گاردریل نیز جاگذاری نمودیم تا خطر سقوط را کاهش دهیم اما با توجه به وجود چندین روگا در شهر انزلی حتی یک مترطول برای دیوار محافظ از محل اعتبارات استفاده نکرده ایم که امیدواریم در این بخش توجه ویژه شود.