حدود یک سوم مبلغ قرارداد بیمه تکمیلی درمان مستمری بگیران تامین اجتماعی را ، سازمان تقبل نموده است
حدود یک سوم مبلغ قرارداد بیمه تکمیلی درمان مستمری بگیران تامین اجتماعی را ، سازمان تقبل نموده است
رشت_سرتوک_مدیرکل تامین اجتماعی گیلان گفت:ازمجموع قرار داد بیمه تکمیلی درمان مستمری بگیران که به ازای هر نفر 65 هزار تومان تعیین شده ، از آذرماه امسال 44 هزار تومان از مستمری بگیران کسر و مابقی از طریق مشارکت سازمان تامین اجتماعی پرداخت می شود.

به گزارش سرتوک به نقل از خط گیلان ، علی حسین نژاد مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با اعلام خبر فوق افزود : بر اساس قرارداد منعقده میان کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی و شرکت بیمه آتیه سازان حافظ، حق بیمه تکمیلی درمان این قشر عزیز از اول آذر امسال تا ۳۰ آبان سال ۱۴۰۰ با احتساب مالیات بر ارزش افزوده برای هر نفر ماهانه ۶۵ هزار تومان است.

وی با تاکید بر اینکه سازمان تامین اجتماعی مستقیماً متولی بیمه تکمیلی نبوده و صرفاً جهت همکاری با بازنشستگان و مستمری بگیران و تسهیل امور مالی مربوطه ، عملیات کسور از مستمری ها و تجمیع مبالغ حق بیمه را عهده دار گردیده است و قرارداد اصلی ما بین کانون عالی بازنشستگان کشور و شرکت بیمه گر می باشد خاطر نشان ساخت : با توجه به مصوبات هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی مبنی بر مساعدت به مستمری بگیران بابت بیمه تکمیلی درمان مقرر شد طی دوره مذکور به ازای هر نفر از مشمولین ماهانه مبلغ ۲۱ هزار تومان توسط واحدهای اجرایی به حساب هزینه کمک به بیمه تکمیلی درمان به کد حساب مربوطه منطور و با هماهنگی کانون بازنشستگان شهرستان و استان مربوطه به شرکت طرف قرارداد پرداخت شود.

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با بیان اینکه قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان از اول آذر ماه هر سال آغاز می گردد اظهار داشت : از این رو از آذر سال۹۹ تا آبان سال ۱۴۰۰ به مدت یکسال مبلغ ۴۴ هزار تومان به ازای هر نفر بابت بیمه تکمیلی درمان از مستمری ماهانه مشمولین کسر خواهد شد.
وی افزود : همچنین به موجب قرارداده منعقده بین کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی و شرکت بیمه ایران ( شرکت خدمات بیمه ای فرجام پوشش)، حق بیمه عمر با احتساب مالیات بر ارزش افزوده برای هر نفر ماهانه ۱۱ هزار و ۷۷۰ تومان است.

علی حسین نژاد با اشاره به ۷ برابر شدن میزان مشارکت سازمان در قرارداد بیمه درمان تکمیلی مستمری بگیران ، افزود : بر اساس اعلام کانون عالی بازنشستگان کشور ، رشد ۱۰۰ درصدی میزان تعهدات تخصصی و پوشش مراحل محتلف آزمایش تا بستری بابت بیماری کرونا از ویژگی های قرارداد سالجاری می باشد .

گفتنی است مشمولین قراردادهای بیمه تکمیلی و عمر ، مستمری بگیران بازنشسته، ازکارافتاده کلی و مستمری بگیران بازمانده به همراه همسر و یا همسران دائم و درصورت تمایل سایر افراد تحت تکفل واجد شرایط آنان می باشند .