در راستای حفظ پایداری شبکه سراسری برق، مدیریت مصرف برق باید در اولویت قرار گیرد
در راستای حفظ پایداری شبکه سراسری برق، مدیریت مصرف برق باید در اولویت قرار گیرد
رشت_سرتوک_بهمن داراب زاده گفت:با برودت هوای سرد و رشد مصرف گاز در راستای حفظ پایداری شبكه سراسری برق، مدیریت مصرف برق باید در اولویت قرار گیرد.

به گزارش سرتوک به نقل از روابط عمومی شرکت برق منطقه ای گیلان،«بهمن داراب زاده» مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما گفت: به علت سرمای زمستان، شاهد رشد مصرف گاز در استان و در صورت تداوم مصرف بیش از حد گاز، نیروگاه ها با کمبود سوخت مواجه می شوند و پایداری شبکه برق دچار مشکل خواهد شد.  به همین علت همه باید تلاش کنیم تا با اطلاع رسانی صحیح و بهنگام، مصرف بهینه را در بخش برق، گاز و … نهادینه کنیم.
وی با اشاره به پایداری کامل شبکه‌های انتقال و فوق توزیع شرکت برق منطقه ای گیلان افزود: هموطنان با اقداماتی ساده مانند خاموش کردن لامپ های اضافی در منازل و ادارات و یا کاستن یک درجه  دمای محیط، می توانند تا ۱۰ درصد مصرف برق و گاز استان را کاهش دهند که با چنین اقدامات ساده و همکاری مردم، مشکلی در تامین برق وگاز در استان در چند روز سرد سال به وجود نخواهد آمد.
داراب زاده گفت: اقدامات پیشگیرانه و فرهنگسازی جهت جلوگیری از اعمال خاموشی برق ناشی از کمبود سوخت در نیروگاه ها باید به جد پیگیری شود و همه باید احساس تکلیف و همکاری کنیم تا با ایجاد حساسیت در این بخش بتوانیم از اعمال خاموشی ناشی از کمبود سوخت جلوگیری کنیم.
مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با اشاره به فعال بودن ۶  نیروگاه تولید برق در استان گیلان، گفت: ۶ نیروگاه فسیلی: سیکل ترکیبی پره سر، شهید بهشتی لوشان، سیکل ترکیبی گیلان، گیل و آذر ایرانیان، مولد کاسپین، مولد کیسم از نیروگاه های فعال در  استان گیلان می باشند که با سوخت گاز، انرژی برق تولید می کنند.