در نشست شهردار رشت با اهالی سراوان مطرح شد: الآن اگر اجازه ندهید این مریض درمان شود، بعدها افسوس خواهید خورد
در نشست شهردار رشت با اهالی سراوان مطرح شد: الآن اگر اجازه ندهید این مریض درمان شود، بعدها افسوس خواهید خورد
شهردار رشت در نشست با اهالی سراوان با بیان اینکه مشکل سراوان همانند وضعیت مریض و بیماری است که آلان باید به داد آن رسید

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک_به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، دکتر ناصر حاج محمدی در نشستی که با شماری از اهالی سراوان با حضور رئیس شورای اسلامی شهر رشت برگزار شد، بر جدیت خود در حل مسئله سراوان تاکید کرد.

وی افزود: پس از اینکه به عنوان شهردار رشت انتخاب شدم، مسئله سراوان را مهمترن و اصلی ترین کار رشت عنوان کردم و از همان روزهای اول همه مسئولان استان را به سراوان آوردم تا از نزدیک مسائل این منطقه را مشاهده کنند.

وی گفت: خودم نیز به طور روزانه از دفنگاه سراوان بازدید کردم و هر روز در جریان کار هستم و در گفت وگو با مسئولان کشوری و استانی تاکید نمودم که سه کار باید برای زباله های رشت هم راستا با هم انجام شود.

دکتر حاج محمدی افزود: مسئله سراوان، کارخانه کود آلی و ساخت زباله سوز سه موضوعی است که آلان دارد هم راستا با هم با همراهی همه مسئولان کشوری و استانی پیگیری می شود.

شهردار رشت به اهالی سراوان خاطر نشان کرد: اگر یک روزی شهرداری رشت، سراوان را رها کند مشکلات آلان صد چندان خواهد شد. شهرداری طبق قانون مصوب مجلس باید جایی را که دولت اعم از وزارت کشور، سازمان حفاظت محیط زیست و جهاد کشاورزی به شهرداری تعرفه می کنند، برای دفن زباله مورد استفاده قرار دهد و شما خودتان شاهد هستید که ۳۴ سال اینجا به همین روال کار شده است.

وی ادامه داد: آلان وضعیت سراوان حکم مریضی را دارد که اگر اجازه داده نشود پزشک متخصص کارش را به دلیل اینکه مثلاً در گذشته ضعفهایی وجود داشته، انجام دهد، مریض وضعیتش حادتر می شود.

شهردار رشت افزود: اگر امروز این فرصت را از دست بدهید فردا مشکلاتتان افزونتر خواهد شد و افسوس خواهید خورد چون معلوم نیست چه زمانی مسئولان مانند امروز روی حل مسئله سراوان هماهنگ و همراه شوند.

دکتر حاج محمدی سپس به عنوان متخصص محیط زیست توضیحاتی کامل و مفصل در زمینه تفکیک زباله ها، پردازش، بازیافت و زباله سوز ارائه کرد که مورد توجه حاضران در جلسه نیز قرار گرفت.

گفتنی اینکه در این نشست اسماعیل حاجی پور رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز در سخنانی با اشاره به اینکه کسی درد دندان را متوجه می شود که این درد را کشیده باشد و امروز خدمتگزاران شما دردکشیده هستند و می خواهند مشکلات منطقه حل شود.

در این نشست برخی از اهالی سراوان نیز نقطه نظرات خود را بیان کردند و گفتند که از وضعیت دفنگاه زباله های سراوان تاکنون آسیبهای بسیاری به اهالی رسیده است. آنها خواستار پیگیری جدی حل مسئله شدند.