دومین روز مانور سراسری تاب‌آوری شبکه در شهرک شهید مصطفی خمینی رشت
دومین روز مانور سراسری تاب‌آوری شبکه در شهرک شهید مصطفی خمینی رشت
رشت_سرتوک_دومین روز مانور سراسری طرح جهادی تاب‌آوری شبکه در شرکت توزیع برق گیلان در شهرک شهید مصطفی خمینی در خیابان رودباری رشت برگزار شد.

به گزارش سرتوک به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان دومین روز مانور سراسری تاب آوری شبکه و تعمیرات نقاط آسیب پذیر شبکه با حضور دکتر هنرمند مدیرعامل شرکت توزیع برق ، مهندس رحمتی معاونت بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت و مهندس سیروس هدایتی نژاد مدیریت توزیع برق شهرستان رشت در راستای پایداری شبکه‌های برق در سی ام آبان ماه ۹۹ اجرا شد.
محمد اسماعیل هنرمند مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در مورد دومین روز مانور سراسری تاب آوری شبکه گفت: اجرای مانور شهرک شهید مصطفی خمینی رشت با صرف هزینه ۴۳۰۰ میلیون ریال ،۳۰۰۰ متر شبکه فشار ضیعف هوایی به کابل خود نگهدار تبدیل شده است
وی افزود: در این مانور ۱۵ اکیپ عملیاتی از سطح استان حضور داشتند.
وی در مورد اهداف اجرای این مانور و انجام دیگر طرح ها گفت : شبکه‌های توزیع برق در کشور به خصوص استان حادثه خیز گیلان همواره در معرض آسیب‌های طبیعی است و این برنامه و مانور های مشابه به منظور حفظ پایداری شبکه‌های برق، پیش بینی شده است. این تعمیرات به صورت پیشگیرانه انجام می‌شود و هدف از آن برقدار کردن شبکه و برق رسانی مطمئن به مشترکان در کوتاه‌ترین زمان ممکن به هنگام بروز مشکلات و بحران‌های طبیعی است.
هنرمند گفت : ارایه خدمات مطلوب و تامین برق مطمئن و پایدار از مهمترین اولویتهای شرکت توزیع برق استان می باشد.
وی در پایان افزود : صنعت برق از محورهای اساسی و شاکله توسعه وعمران ، تحرک اقتصادی ،تولید وصنعت ،کشاورزی و .. در کشور است وعلاوه برآن از نیازهای اساسی وضروری مردم در زندگی روزمره است. لذا همواره متناسب با نیازها باید آینده نگری شود تا در زمینه های مختلف مانعی برای اجرای پروژه های کوچک وبزرگ نداشته باشیم.
در ادامه گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق گیلان آمده است: از آغاز اجرای این طرح تاکنون ۱۷۴ مرحله طرح تاب آوری شبکه در سراسر استان دربیش از ۴۱۶ کیلومتر طول شبکه توزیع برق استان با اعتباری معادل ۷۱ میلیارد ریال با تلاشهای ۹۰۲ اکیپ عملیاتی اجرا شده است.
گفتنی است در اولین روز مانور سراسری تاب آوری شبکه احداث ۲۰۰۰ متر خط فشار متوسط هوایی در روستای پاچکنار رشت با موفقیت اجرا شده است.