رشت_سرتوک_ آیین تقدیر از رسانه های فعال در حوزه تولید محتوا در خصوص پاسداشت زبان فارسی و سبک زندگی ایرانی – اسلامی و همچنین نشست توجیهی – تبیینی با محوریت تشرح قوانین و مقررات رسانه ای انتخابات ریاست جمهوری و مصادیق تخلفات رسانه ای و تبلیغاتی در تالار مرکزی رشت برگزار شد.

 

به گزارش سرتوک به نقل از ره نگاران؛ در این آیین تقدیر امیرحسین طاهری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، قاسم مصفا معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل و جواد شفیعی‌ثابت دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات استان و جمعی از اصحاب رسانه در تالار مرکزی رشت حضور داشتند.
امیرحسین طاهری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در این آیین اظهار نمود: گیلان رتبه هفتم از نظر تعداد روزنامه و مطبوعات، رتبه چهارم از نظر تعداد پایگاه‌های خبری و رتبه هشتم از نظر تعداد رسانه‌های دارای مجوز می باشد که بر این اساس رسانه‌های گیلان در حوزه خبری به لحظه کار می‌کنند.
وی گفت: وظیفه آگاه سازی جامعه و مدیریت افکار عمومی با رسانه هاست. اینکه چه اشخاصی به عنوان والیان استانها به عنوان مدیران استانها و شهرستانها و مناطق مختلف گمارده می شوند الان زمان آگاه سازی جامعه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به در پیش بودن انتخابات افزود: الان زمان آگاه سازی جامعه است، رسانه وظیفه آگاه ‌سازی و مدیریت عموم جامعه را بر عهده دارد لذا باید از ظرفیت رسانه‌ها بیش از پیش در آگاه سازی جامعه استفاده کنیم.

طاهری در ادامه افزود: سطح زندگی اسلامی – ایرانی و پاسداشت زبان فارسی یکی از وظایف رسانه هاست که از این موضوع با اهمیت تمام برنامه ریزی را داشته باشند که بتوانیم سطح زندگی ای که از پیشینیان رسیده و زبان فارسی که هویت اصلی ما ایرانیان است را بالا ببریم.

در ادامه قاسم مصفا، معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در این نشست اظهار نمود: رسانه‌ها رکن اساسی و تأثیرگذار در بخش مشارکت و افزایش آگاهی ‌رسانی در انتخابات هستند.
وی افزود: رسانه‌ها با پوشش گسترده و تحلیل‌های خود می‌توانند افکار عمومی را به سمت انتخاب اصلح هدایت کنند و بر تحقق مشارکت حداکثری اثرگذار باشند، در این مسیر نیاز است که ضمن رعایت اصل بی طرفی به موارد قانونی در اطلاع ‌رسانی‌ها هم توجه نمایند.

گفتنی است، در پایان از برگزیدگان جشنواره با رویکرد زبان و ادبیات پارسی تقدیر بعمل آمد.

نادر اسدی پایگاه خبری خط گیلان

کریم خورسندی روزنامه سوال جواب

فاطمه لطیفی پایگاه خبری ره نگاران

سمانه عادلی پایگاه خبری هویت گیلان

ونوشه خراط پایگاه خبری سرتوک