رعایت ۵۰ درصدی پروتکل های بهداشتی در رشت/ فرهنگ سازی راه رهایی از کرونا
رعایت ۵۰ درصدی پروتکل های بهداشتی در رشت/ فرهنگ سازی راه رهایی از کرونا
رشت_سرتوک_فرماندار رشت با بیان اینکه تنها نیمی از مردم شهرستان رشت پروتکل های بهداشتی را رعایت میکنند، خواستار نهادینه سازی فرهنگ رعایت پروتکل های بهداشتی و کمک رسانه ها در این راستا شد.

به گزارش سرتوک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت؛ مهندس علی فتح اللهی در جلسه شورای سلامت شهرستان رشت با بیان اینکه هدف ازبرگزاری چنین جلساتی، تامین سلامت عمومی در کنار حفظ پویایی جامعه است، افزود: در همین راستا با توجه به شیوع بیماری کرونا باید شرایطی فراهم نماییم که جامعه کمترین آسیب را متحمل شود.
وی با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی در جهت رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی و حفظ سلامت عمومی از سوی آحاد جامعه، گفت: اگر رعایت پروتکل های بهداشتی در جامعه نهادینه نشود، هزینه های سنگینی به جامعه تحمیل می شود، همانگونه که به دلیل عدم رعایت عمومی پروتکل ها در هفته های گذشته، شاهد چندین برابر شدن میزان ابتلا و کشته های ناشی از کرونا در سطح کشور هستیم.
رئیس ستاد مقابله با کرونای شهرستان رشت با بیان اینکه علاقه نداریم با اتخاذ تصمیمات سخت گیرانه، اقتصاد جامعه و مشاغل مختلف، با مشکل مواجه شوند، اظهار داشت: همه جوامع برای دوام خود به تمام فعالیت های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و هنری نیازمندند و رعایت مباحث بهداشتی و نهادینه شدن این موضوع در جامعه، کمک می کند همه فعالیت ها در کنار مقوله سلامت استمرا داشته باشد.
فرماندار رشت با تاکید بر اینکه در راستای حفظ زندگی و سلامت مردم با کسی تعارف نداریم، گفت: در این راستا کلیه دستگاه های اجرایی موظف به همکاری با ستاد مقابله با کرونا هستند.
مهندس فتح اللهی در ادامه اجرای دقیق مصوبات ستاد مقابله با کرونا از سوی دستگاه های اجرایی و سایر متولیان امر را خواستار شد و تصریح کرد: در این زمینه باید نظارت ویژه و بازرسی های متعدد جهت رعایت پروتکل های بهداشتی در اماکن عمومی به عمل آید.
وی در بخش دیگری از سخنان خویش به خطر وجود سگ های بلاصاحب و ترویج پدیده سگ گردانی در سطح شهر اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه علاوه بر پدیده سگ های ولگرد، شاهد هستیم سگ گردانی در برخی از خانواده ها به یک فرهنگ جهت تظاهر تبدیل شده است.
فرماندار رشت حفظ امنیت اجتماعی مردم را از مهمترین وظایف فرمانداری دانست و ادامه داد: در راستای ساماندهی جدی سگ های بلاصاحب و پدیده سگ گردانی، به زودی کارگروهی تخصصی در راستای اتخاذ تصمیمات دقیق و کارشناسی شده در این زمینه، این مسئله را پیگیری می کند.