رویکرد محیط زیستی اداره کل بیمه سلامت استان گیلان مطلوب است
رویکرد محیط زیستی اداره کل بیمه سلامت استان گیلان مطلوب است
رشت_سرتوک_در تداوم ارزیابی عملکرد زیست محیطی دستگاههای اجرایی در حوزه محیط زیست با دکتر محمدی مدیر کل بیمه سلامت استان دیدار و گفتگو شد.

به گزارش سرتوک ، به نقل ازروابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان در این نشست دکتر جمشید محمدی محیط زیست سالم را به عنوان یکی ازمهمترین عوامل موثر بر سلامت عمومی جامعه توصیف کرد و افزود: آلودگی محیط زیست با کاهش سلامت عمومی، موجب اتلاف هزینه های بخش سلامت می شود.

وی اضافه کرد: مقابله مردم با کرونا که با استفاده از ماسک، مواد ضدعفونی کننده والکل همراه شده است که گاهی به جهت بی‌توجهی بعضی شهروندان و رها کردن ماسک و دستکش های استفاده شده در معابر ، این آلودگی در سطح شهر نیز پخش شده و آلودگی محیط زیست شهری را افزایش خواهد داد.

مدیرکل بیمه سلامت گیلان به تشریح فعالیت‌های محیط زیستی اجرا شده توسط این اداره کل پرداخت و گفت : نصب شیر های اهرمی ،الکترونیکی کردن بعضی از شیر های آب ، نصب شیر های هوشمند برای رادیاتور ها و اصلاح و تعمیر ساختمان های اداری ، سرویس و نگهداری فنی موتورخانه‌ها ، کاهش مصرف کاغذ در بخش اداری ، استفاده از نامه نگاری الکترونیک و رسیدگی الکترونیک اسناد بستری ،حذف ظروف یکبار مصرف در جلسات با هدف مدیریت پسماند وانرژی (برق ، آب ، گاز) از جمله اقدامات اداره کل بیمه سلامت استان گیلان است.

وی با تاکید بر اهمیت برگزاری دوره های آموزشی افزود: به منظور هدایت فرهنگی کارشناسان و مدیران در حوزه ارتقای آگاهی های محیط زیستی این اداره کل اقدام به برگزاری دوره های آموزشی ونشست ها یی در قالب حلقه صالحین بسیج و همچنین ارسال پیام های تبلیغی از طریق پیامک و ایمیل سازمانی کرده است .

دکتر محمدی با بیان اینکه بالغ بر نیمی از جمعیت استان مخاطب بیمه سلامت هستند گفت: با توجه به بالا بودن آمار افراد تحت پوشش بیمه سلامت و به طبع آن افزایش تعداد پیشخوان های خدمات و ساختار اداری در مرکز استان و شهرستان ها در سال های اخیر تلاش کردیم با نزدیک کردن ساختار اداری و خدماتی به شاخص های محیط زیستی به سهم خود گامی در جهت حفظ محیط زیست برداریم.

علی اصغر روشنی مسئول اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان از رویکرد محیط زیستی مدیرکل و مجموعه همکاران اداره کل بیمه سلامت استان گیلان که با تدوین شاخص ها و اجرای برنامه های عملیاتی در راستای حفاظت از محیط زیست تلاش می کنند قدردانی کرد وگفت: همکاری وتعامل دو دستگاه در راستای توسعه مناسبات و جلب مشارکت و همکاری های هدفمند و تاثیرگذار دوجانبه در زمینه حفاظت از محیط زیست می تواند بسیار اثربخش و نوید دهنده برخورداری جامعه از محیط زیست سالم باشد.