سازمان صمت گیلان ، رتبه برتر پژوهشی کشور را کسب نمود
سازمان صمت گیلان ، رتبه برتر پژوهشی کشور را کسب نمود
سازمان صمت گیلان ، رتبه برتر پژوهشی کشور را کسب نمود

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک _به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان فرهاد دلق پوش از انتخاب سازمان صمت گیلان به عنوان سازمان برتر پژوهشی در هشتمین جشنواره پژوهش و فناوری صنعت، معدن و تجارت که صبح امروز در تهران برگزار گردید، خبر داد و گفت: این سازمان پس از ممیزی و ارزیابی های صورت گرفته بر اساس طرح ها و فعالیت های پژوهشی تخصصی در بین ۳۱ استان کشور به عنوان سازمان برتر پژوهشی انتخاب شده است که در این جشنواره با اهدای لوح و تندیس مورد تجلیل قرار گرفت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان؛ پژوهش کاربردی را عامل اصلی بهبود مستمر در تولید و تجارت دانست و اظهار داشت: پیدایش تکنولوژی نوین، پویایی در ساختار و افزایش بهره وری، حاصل تلاش پژوهشگران و محققان جامعه است و ارائه ایده های نوع در بخش تحقیق و توسعه واحدهای صنعتی و حمایت از صنایع دانش بنیان و هایتک از اولویت های سازمان صمت است.
وی افزود: در واقع پژوهش یکی از محورهای مهمی است که ضامن پیشرفت و توسعه پایدار در هر کشور به شمار می‌آید. اگر پژوهشی نشود، دانش بشری افزایش نخواهد یافت. بدون انجام پژوهش حتی امور آموزشی نیز از پویایی و نشاط لازم برخوردار نخواهد بود.
دکتر دلق پوش خاطر نشان کرد: اگر یک تولید‌کننده خرد یا کلان، در آغاز یا ادامه فرآیند تولید، از همین ظرفیت‌های پژوهشی استفاده کرده و استراتژی خود را بر پایه نتایج حاصل از کارهای پژوهشی قرار دهد، قطعاً مزیتهای رقابتی آن افزایش یافته و پایداری و پویایی آن واحد تولیدی تضمین است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان؛ انتخاب و تجلیل از سایر واحدهای صنعتی در جشنواره ملی پژوهشی و فناوری را افتخار آمیز دانست و گفت: در این رابطه واحد فنی مهندسی پویندگان بهبود کیفیت به عنوان واحد برتر فنی مهندسی، مرکز پژوهشی صنعتی و معدنی شرکت شعله صنعت به عنوان مرکز پژوهشی برتر و واحد تحقیق و توسعه شرکت فراوری و ساخت به عنوان مرکز برتر R&D از گیلان در سطح کشور انتخاب شدند.