سردار سلیمانی ابرقدرت جوامع اسلامی بود
سردار سلیمانی ابرقدرت جوامع اسلامی بود
رشت_سرتوک_حجت الاسلام علیزاده، مدیرکل اوقاف وامور خیریه گیلان در آئین اجرای طرح شهید سلیمانی در آستان میرشمس الدین اردوبازار لاهیجان، با گرامیداشت سالروز شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس گفت:بزرگداشت مفاخر، مبنای قرآنی دارد.

به گزارش سرتوک به نقل از روابط عمومی اوقاف گیلان،حجت الاسلام علیزاده اعلام کرد: کسانی که موج دینی و قرآنی برای رفع نیاز های بشری ایجاد می کنند، در بین مردم محبوب هستند و تکربم آنان در واقع بزرگداشت شعائر الهی است.
وی خاطرنشان ساخت: پیامبر اکرم(صلی الله) به عنوان بزرگترین افتخار اسلام و جهان بشریت در قرآن به عنوان الگو معرفی شده و گرامیداشت ایشان یک دستور قرآنی است.
علیزاده تاکید کرد: از شخصیت های اثرگذار امروز سردار سلیمانی است که از خدمات او تنها جوامع اسلامی برخوردار نشدند، بلکه این سردار جبهه مقاومت برای جوامع بسیاری امنیت تامین کرد.
وی گفت: سردار سلیمانی تمام آبرو و عمرش را وقف خدمت به اسلام، اهل بیت و انقلاب، ولایت و آرامش جوامع بشری کرد.
مدیرکل اوقاف وامور خیریه گیلان سردار سلیمانی را ابرقدرت جوامع اسلامی دانست و گفت: خون او و شهادتش، بیشتر از وجود و حیات پر برکتش در دنیای استکبار ترس و واهمه ایجاد کرد.
وی به اجرای طرح شهید سلیمانی همزمان با سراسر کشور و در همه نهادها از جمله سازمان اوقاف و امور خیریه اشاره کرد و گفت: این طرح از آول آذر امسال آغاز شد و تا سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی ادامه داشت.
علیزاده اذعان داشت: در این طرح اعضای مراکز افق بقاع متبرکه ضمن کمک به طرح غربال گری کرونا، توزیع ماسک و مواد ضد عفونی کننده به شناسایی نیازمندان نیز می پرداختند.
وی اعلام کرد: با اجرای این طرح در گیلان، ۶ هزار بسته معیشتی با هزینه ۲ میلیارد تومان تهیه و توزیع شده است.
مدیرکل اوقاف وامور خیریه گیلان افزود: در آئین امروز ۳۰۰ بسته کمک معیشتی به ارزش ۱۶۰ میلیون تومان ازم حل موقوفات تهیه و بین نیزامندان توزیع می شود.
وی گفت: این کمک های معیشتی از عواید موقوفات کربلایی حسن تاجر، موقوفه مصلی و حسن وجدانی روشن و همچنین موقوفه شیخ محمود تاجر تهیه شده است.
علیزاده از ثبت نخستین وقف برای تبلیغ و ترویج مکتب حاج قاسم سلیمانی در کشور در لاهیجان خبر داد و گفت: این ملک موقوفه یک میلیارد تومان ارزش گذاری شده است.
مدیرکل اوقاف وامور خیریه گیلان اظهار کرد: تبلیغ و ترویج مکتب حاج قاسم، برگزاری مراسم ایام شهادت سردار سلیمانی و حضرت زهرا(سلام الله ) و شهدای جبهه مقاومت از نیات این موقوفه است.