شهردار انزلی در هشتادوپنجمین جلسه علنی شورای شهر خبر داد  احداث پارک سو سر در مراحل نهایی است
شهردار انزلی در هشتادوپنجمین جلسه علنی شورای شهر خبر داد  احداث پارک سو سر در مراحل نهایی است
شهردار انزلی در هشتادوپنجمین جلسه علنی شورای شهر خبر داد احداث پارک سو سر در مراحل نهایی است

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک _به گزارش اداره ارتباطات شهرداری بندرانزلی هشتادو پنجمین جلسه عادی و علنی شورای اسلامی شهر انزلی با حضور شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر بندرانزلی، کارشناسان شهرداری، جمعی از خانواده شهدا و محمد حبیبی مربی دروازه بانان تیم ملی ایران، با موضوع گزارش هزینه و درآمد شهریور شهرداری توسط خزانه دار شورا – نامه شهرداری در خصوص اصلاح ردیف های بودجه سال ۹۸ شهرداری -نامه شهرداری درخصوص اصلاح و تغییر لوگوی شهرداری – نامه شهرداری بیلان درآمد و هزینه شش ماهه اول سال ۹۸ – پیشنهاد تشکیل کمیته نما به منظور زیباسازی نماهای ساختمانها و نظارت بر آنها – نامه شهرداری در خصوص تقاضای آقای امید سلیمانی – نامه شهرداری در خصوص پلاک ثبتی ۲۶۲۴ – اصلاحیه و متمم بودجه سال ۹۷ شورای اسلامی شهر بندرانزلی – تفریغ بودجه سال ۹۷ شورای اسلامی شهر بندرانزلی ، شامگاه روز دوشنبه (۲۹ مهرماه) در محل شورا برگزار شد.

دکتر پورقربان در این جلسه ضمن عرض تبریک به محمد حبیبی مربی دروازه بانان تیم ملی و علی کاظمی مخترع و شهروند انزلی که در دیدار اخیر با مقام معظم رهبری مسائل و مشکلات شهر بندرانزلی را مطرح نمود عنوان کرد: عملیات جدول گذاری و موزائیک کاری خیابان شهید طلوعی در حال انجام و همچنین پیاده روسازی خیابان بندر در حال اجرا است.

وی افزود: احداث پارک سوسر مراحل نهایی خود را طی می کند و پروژه پارک شهید دوربین و محوطه سازی مصلی از دیگر پروژه هایی است که انجام خواهد گرفت.

شهردار بندرانزلی در ادامه تصریح کرد: ساختمان سازمان حمل و نقل پیشرفت فیزیکی خوبی داشته است  و محوطه سازی شهرداری ناحیه یک، ساخت تصفیه خانه شیرابه کارخانه کمپوست و کفپوش بلوار قدس  با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد در حال انجام است.

وی اظهار داشت : لکه گیری در نقاط مختلف شهر، اصلاح هندسی معابر و آسفالت خیابان های سطح شهر  از جمله خیابان معلم، خیابان بندر و میدان بندر، خیابان ۲۳ مهر، بلوار آیت الله نجفی در حال انجام است و در آینده کوی ارشاد نیز در برنامه کاری آسفالت قرار خواهد گرفت.

شهردار انزلی با تاکید بر وجود تحریم ها و شرایط اقتصادی فعلی یادآور شد: شهرداری در سنوات گذشته  با دریافت ارزش‌افزوده حتی بالای ۵ میلیارد در یک ماه، حقوق معوقه بجا گذاشته بود ولی امروز با دریافت ارزش افزوده حتی۳۰۰ میلیونی در ماه گذشته در مدت ۲۴ ماه خدمت توانستم ۲۶ ماه حقوق و بخش زیادی از اضافه کار پرسنل را پرداخت نمایم و نیز بیش از ۲میلیارد تومان به عنوان کمک نقدی و غیر نقدی به کل پرسنل تقدیم شد که در نوع خود و در شرایط فعلی حداقل در استان گیلان کم نظیر بوده است.

وی پرداخت حقوق پرسنل برای مهم ترین اصل شهرداری عنوان کرد و افزود: در ماه گذشته با توجه به کمبود نقدینگی به ناچار مبلغ کسری حقوق را قرض و نسبت به تسویه حقوق ماه گذشته اقدام نمودیم.

پورقربان گفت: برخلاف برخی از مسئولان که اقدام به نشر برخی سخنان مبنی بر اینکه پرداخت حقوق  با اولویت کارگر و کارمند را دارند، خوشبختانه باید عرض نمایم که این موضوع چه در شهرهای دیگر و چه در این شهر و شهرداری، ‌جز اساسی ترین برنامه های بنده بوده که همیشه پرداخت حقوق برای کلیه پرسنل همزمان انجام شود در غیر این صورت اولویت با نیروهای شرکتی وکارگران و سپس کارمندان عزیز و در نهایت مسئولین واحدها و خودم بوده و در این راستا نیز اسناد و مدارک موجود می باشد.

شهردار انزلی اقدامات عمرانی و شهرسازی اخیر شهر انزلی را کم نظیر خواند و یادآور شد: علاوه بر پروژه های عمرانی انجام شده،‌ حدود ۲۵ پروژه بجا مانده از گذشته (طبق لیست موجود) از جمله سالن چند منظوره غازیان، پارک شهید اختر کاویان، ‌یادمان شهدای گمنام، لاین کندرو خیابان نواب، ساختمان آتش نشانی مرکزی،‌ پارک شهید دستغیب، آسفالت خیابان ۲۳ مهر، بازگشایی انتهای خیابان پاسداران و… با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان اجرایی شده اند.

او گفت: به کلیه نیروهای شهرداری بر اساس چارت سازمانی، شرح وظایف مشخص و ابلاغ گردید،‌ و معاونین شهرداری نیز بر اساس چارت سازمانی معرفی شده اند و برای هریک از معاونین محیط اداری جداگانه به همراه امکانات مورد نیاز تحویل شد که این موضوع نیز در شهرداری انزلی مسبوق به سابقه نمی باشد و هیچ گاه  در اموری که بر اساس شرح وظایف ابلاغی صورت گرفته کسی دخالتی نداشته است.

پورقربان در خصوص برخی ازجابجایی های شهرداری،اذعان داشت: این جابجایی صرفا بخاطر استعفای خود افراد و بدلیل مشکلات شخصی آنان بود و برای بعضی ازپست ها نیز نیاز به تایید حکم در استان بوده و جالب آنکه تعدادی از این جابجایی ها نیز با مشورت اعضای محترم شورا بوده است.

شهردار انزلی با تاکید بر تلاش در راستای جلوگیری از اتلاف وقت مردمی و نیز تسریع در کار ارباب رجوع،بیان داشت: بر اساس هماهنگی انجام شده کلیه مسئولین واحدها در خارج از ساعت اداری و حتی ایام تعطیل در دفترکار شهرداری حضور پیدا کرده تا نسبت به بررسی کارها و پرونده ها هماهنگی لازم انجام گیرد تا دیگر نیازی به دیدار حضوری با مسئولین در ساعات اداری نباشد، مگر در مواقع خاص و در این راستا نیز به کلیه تماس های تلفنی در هر ساعتی از شبانه روز پاسخ لازم داده می شود.

وی با تاکید بر نظارت و نظم بخشی در ورود و خروج کارکنان تصریح کرد: قبل از ورود بنده امور اداری شهرداری فقط در حد صدور برگه ماموریت و مرخصی بوده لکن با تغییر و تحولات اساسی، ورود و خروج پرسنل با نظم بیشتر مورد کنترل قرار گرفت و کلیه کارمندان و مدیران ملزم به رعایت نظم اداری می باشند که این نیز یکی از اصول اساسی مدیریت اداری در جهت رعایت حقوق شهروندان می باشد.

حسین پورقربان در خصوص مشکلات سازمان حمل و نقل خاطرنشان ساخت: لازم است عنوان نمایم که با توجه به مشکلات پیش آمده در این سازمان که در گذشته وقوع یافت و پیگیری خود اعضای محترم شورای شهر مستلزم تغییر و تحولاتی بود که به لطف خداوند نتایج مطلوبی در این بخش حاصل گردید.
در خانواده‌ای پرورش یافتم که اخلاق مداری و حفظ حرمت افراد و مردم همیشه سرلوحه کارم بوده و هست و در حال حاضر نیز مدارک و مستنداتی وجود دارد که فعلا با توصیه مسئولین محترم نظارتی محفوظ مانده است.