صنعت شالیکوبی بزرگترین صنعت بومی استان گیلان است
صنعت شالیکوبی بزرگترین صنعت بومی استان گیلان است
رشت_سرتوک_مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان گفت :صنعت شالیکوبی جزء صنایع کوچک بشمار می رود و نیاز به حمایت ویژه از سوی برنامه ریزان کشوری را دارد .

به گزارش سرتوک به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان ، فریبرز سعیدی کیا مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان در خصوص جایگاه و اهمیت صنایع کوچک بیان داشت : صنایع کوچک و متوسط از طریق چهار کانالِ کارآفرینی ، نوآوری و تغییر فناوری ، پویایی صنعت و در نهایت ایجاد فرصت‌های شغلی و افزایش درآمد بر اقتصاد جهانی تاثیرگذارند و کارشناسان به نوعی برتری صنایع کوچک را در راه توسعه اقتصادی کشورها بیان نموده‌اند.

وی در ادامه به اهمیت خوشه های صنعتی در صنایع کوچک اشاره کرد و گفت : خوشه صنعتی عبارت است از مجموعه ای از صنایع کوچک و متوسط ، تشکلها و بنگاههای خدماتی که در یک رشته صنعتی باتکیه بر مزیتهای خاص و سرمایه های قوام یافته مناطق جغرافیایی با اهداف اقتصادی سازماندهی شده اند.

سعیدی کیااهمیت خوشه های صنعتی را در توسعه پایدار کشور حائز اهمیت دانست و گفت : استقرار کارگاههای کوچک در شهرکهای صنعتی و اختصاص محل و زون مشخص در درون شهرکها یکی از هدف های سازنده شرکت شهرکهای صنعتی می باشد که به منظور تکمیل زنجیرهای تولید و ارتقاع کیفیت محصولات و با استفاده از فن آوریهای جدید و دانش روز و نیز کارآفرینی با توجه به زمینه خوب و کارگاههای کوچک در جذب و بکارگیری جویندگان کار ، دنبال می شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان بیان داشت : امروز شاهد تولید محصولی با کیفیت هستیم که دارای استانداردهای لازم می باشد و اینک نیاز به حمایت همه جانبه مردم و مسئولین است تا شعار ایرانی کالای ایرانی بخر به مرحله عمل و اجرا برسد که تحقق آن از شعار به عمل ، مساویست با ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای جوان ایرانی .

سعیدی کیاگفت : صنعت شالیکوبی بزرگترین صنعت بومی استان گیلاناست و این صنعت جزء صنایع کوچک بشمار می رود و نیاز به حمایت ویژه از سوی برنامه ریزان کشور دارد .

وی در پایان بیان داشت : شالیکوبی داران به مثابه صندوق های قرض الحسنه ای هستند که مستقیما در خدمت تولید و در صنایع کوچک فعالیت می نمایند