طرح برق امید نقش مهمی درکاهش آلاینده ها،حفظ محیط زیست وکاهش هزینه ها دارد
طرح برق امید نقش مهمی درکاهش آلاینده ها،حفظ محیط زیست وکاهش هزینه ها دارد
رشت_سرتوک_قائم مقام مدیر عامل در امور شهرستانها شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان از نتایج مثبت طرح مهم و ملی برق امید برای مشترکین گیلانی خبر داد.

به گزارش سرتوک به نقل از خط گیلان ، محمد علی میری نرگسی با اشاره به فواید طرح برق امید افزود: طرح برق امید ضمن کاهش هزینه ها و ترویج فرهنگ مدیریت مصرف نقش مهمی در کاهش آلاینده ها و حفظ محیط زیست خواهد داشت و یک طرح چند منظوره است.

وی اضافه کرد: طرح برق امید به منظور ترویج فرهنگ مدیریت مصرف و حمایت از مشترکین خانگی کم مصرف اجرابی شده است.

قائم مقام مدیر عامل در امور شهرستانها خاطرنشان کرد: با اعمال سازوکارهای تشویقی و بازدارنده ، تغییر نگرش و باور مشترکین خانگی درخصوص استفاده صحیح از منابع انرژی و حفظ محیط زیست صورت خواهد پذیرفت و نتیجتاً مدیریت مصرف همگانی می شود.

وی یاد آور شد: با اجرای طرح برق امید و کاهش حداقل ۱۰ درصدی برق مصرفی در بخش خانگی سالیانه حدود یک میلیارد کیلو وات ساعت مصرف برق کاهش یافته که این میزان کاهش مصرف، باعث کاهش تولید ۵ میلیون تن گاز دی اکسید کربن می شود .

میری نرگسی اظهار داشت : در این طرح مشترکین خانگی به سه دسته کم مصرف ، خوش مصرف ، پرمصرف تفکیک می شوند و الگوی مصرفی تعریف شده مشترکین متناسب منطقه جغرافیایی می باشد که این الگو در استان ما در ماههای عادی برای مشترکین کم مصرف ۸۰-۰ کیلووات ساعت، برای مشترکین خوش مصرف ۲۰۰-۸۰ کیلووات ساعت و برای مشترکین پرمصرف بالای ۲۰۰ کیلووات ساعت می باشد و در ماههای گرم (۱۵تیر تا ۱۵ شهریور ) برای مشترکین کم مصرف ۱۵۰-۰ ، خوش مصرف ۴۰۰-۱۵۰ و پر مصرف بالای ۴۰۰ کیلووات ساعت می باشد .

وی درمورد میزان مصرف مشترکان درگیلان گفت: مشترکین در دسته های فوق در استان گیلان برای ماههای عادی سال به این شرح است: مشترکین کم مصرف ۷/۱۷درصد ، خوش مصرف ۴/۴۱درصد ، پر مصرف ۳۲درصد شامل می شوند و در ماههای گرم این ارقام بترتیب ۳۰و۴۳و ۵/۱۷ درصد می باشد و انتظار می رود با اطلاع رسانی صحیح و اقدامات بهینه سازی مصرف،مشترکین پر مصرف و خوش مصرف به دسته مشترکین کم مصرف اضافه شوند.

قائم مقام مدیر عامل در امور شهرستانها شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان اضافه کرد: با اجرای این طرح برق مشترکین کم مصرف به صورت رایگان ، تعرفه مشترکین خوش مصرف ثابت باقی می ماند و به مشترکین پر مصرف تا شش ماه فرصت داده می شود تا با اقدامات مدیریت مصرف و استفاده از تجهیزات پر بازده در گروه مشترکین خوش مصرف یا کم مصرف قرار گیرند .

مشترکین می توانند با مراجعه به سایت شرکت توزیع برق گیلان www.gilanpdc.ir و نصب اپلیکیشن سامانه برق ایران ( برق من) ضمن بهره مندی از خدمات غیر حضوری از وضعیت مصرف خود مطلع شوند و یا با مراجع به سایت برق امید bargh-omid.ir از اطلاعات مورد نیاز استفاده نمایند .