طرح فرهنگی نائب رئیس شورا در چهار بخش اعلام وصول شد
طرح فرهنگی نائب رئیس شورا در چهار بخش اعلام وصول شد
طرح فرهنگی نائب رئیس شورا در چهار بخش اعلام وصول شد
🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک _به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر رشت، فرهام زاهد نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر رشت در یکصد و بیست و سومین جلسه شورا با تبریک فرارسیدن میلاد باسعادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار، آغاز سال نوی میلادی را به مسیحیان و روز رشت را به مردم رشت تبریک گفت.
نایب‌رئیس شورا با ارائه طرحی چهارگانه در حوزه فرهنگی، گفت: این طرح شامل چهار بخش می‌باشد که بخش اول آن معرفی یاران میرزا کوچک خان جنگلی است.
وی ادامه داد: در همه جای دنیا رسم بر این است که در کنار معرفی سرداران و فرماندهان بزرگ جنگی در قالب‌هایی چون المان، سردیس یا تندیس، نام یاران شاخص آن سردار یا فرمانده نیز آورده می‌شود که در خصوص مجسمه میرزا کوچک خان جنگلی، می‌توان نام چهره‌هایی چون دکتر حشمت، ژوزف و… را آورد تا به معرفی هرچه بیشتر و بهتر یاران و همراهان میرزا پرداخته شود.
زاهد افزود: در بخش دیگری از این طرح اجرای طرح کاشی ماندگار است که در سر در منزل هر یک از چهره‌های علمی، هنری، فرهنگی و… شهر رشت که اقداماتی شاخص را انجام داده‌اند، این کاشی نصب خواهد شد. این طرح پیش از این تنها برای یک چهره فرهیخته شهر رشت یعنی استاد ناصر مسعودی اجرایی شده بود.
نایب‌رئیس شورای شهر رشت همچنین به اجرای طرح‌های شناسنامه رشت و اتوبوس رشت در قالب این طرح چهارگانه اشاره نمود.
گفتنی است این طرح با رأی موافق اعضای شورای اسلامی شهر رشت اعلام وصول شد