عاملی مهم در کاهش موارد ابتلاء و مرگ ناشی از کرونا
عاملی مهم در کاهش موارد ابتلاء و مرگ ناشی از کرونا
رشت_سرتوک_معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سی و یکمین وبینار گزارش صبحگاهی هماهنگی و بررسی روند اجرای طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی، ردیابی تماس و انجام غربالگری طرح شهید حاج قاسم سلیمانی را عاملی مهم در کاهش موارد ابتلاء و مرگ ناشی از کرونا عنوان کرد.

به گزارش سرتوک، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا)؛ دکتر آبتین حیدرزاده – معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این وبینار با اشاره به اهمیت و اهداف طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، مطالب مبسوطی در خصوص بررسی آمارهای روزانه، چگونگی روند اجرای طرح، ، گزارش پیشرفت برنامه در زمینه ارتقاء و پیشبرد اهداف این برنامه بیان کرد.

دکتر حیدرزاده اظهار داشت: در اسفندماه ۹۸ که پیک بیماری کرونا را در استان شاهد بودیم، روستاها کمتر با این ویروس درگیر شده بودند. ولی در بررسی های انجام شده بخصوص در (تابستان ) موارد شیوع کووید – ۱۹ در مناطق روستایی نسبت به گذشته رشد داشته است.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: حال با توجه به انجام برنامه طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با هدف شناسایی موارد مشکوک کووید – ۱۹ جهت مراقبت و درمان بهنگام آن باید با انجام برنامه ردیابی تماس، قرنطینه و ایزوله کردن موارد ابتلاء و مشکوک، در صدد قطع زنجیره انتقال باشیم.