عظمتی: سیاست‌زدگی قاتل خاموش ورزش گیلان/ دخالت سیاسیون در ورزش باید قطع شود
عظمتی: سیاست‌زدگی قاتل خاموش ورزش گیلان/ دخالت سیاسیون در ورزش باید قطع شود
فرماندار اسبق رشت از دخالت سیاسیون در ورزش گیلان انتقاد کرد.

سید ولی اله عظمتی در دیدار با جمعی از قهرمانان، مربیان و ورزشکاران شهرستان رشت با بیان اینکه ورزش سرمایه بزرگ اجتماعی است، اظهار کرد: اختصاص بودجه به ورزش، سرمایه‌گذاری برای نشاط جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

وی با بیان اینکه در دوران تصدی فرمانداری بیشترین حمایت را از تیم‌های ورزشی پرطرفدار و افزایش برنامه‌های ورزش همگانی داشتم، افزود: به عنوان رئیس وقت شورای تامین شهرستان رشت بارها دیدارهای داماش گیلان در لیگ برتر را که باید در ورزشگاه سردار جنگل برگزار می‌شد با مسئولیت شخصی به ورزشگاه شهید عضدی منتقل کردم تا هواداران به راحتی به ورزشگاه بیایند و تیم رشتی در عمل با دوازده بازیکن مسابقه دهد چراکه معتقدم هواداران متعصب رشتی یار دوازدهم بودند.

فرماندار اسبق شهرستان رشت گفت: داماش، سپیدرود فرزندان دوقلوی فوتبال گیلان هستند و باید به دور از سیاست و در فضای ورزشی به این دو تیم کمک کرد.

وی با تاکید بر توجه به تمامی رشته‌های ورزشی تصریح کرد: باید زیرساخت‌های ورزشی رشت را توسعه داد چراکه هنوز بسیاری از تیم‌ها برای تمرین و آماده‌سازی دچار مشکل زمین و سالن ورزشی هستند.

عظمتی با اشاره به فعالیت صدها ورزشکار رشتی در رقابت‌های بین‌المللی خاطرنشان کرد: صندوق حمایت از ورزشکاران شهرستان رشت به صورت مستقل و با همکاری قهرمان ورزشی تشکیل شود.

وی با بیان اینکه سیاسیون نباید در ورزش دخالت کنند، تاکید کرد: ورزشکاران بهترین افراد برای تصدی مسئولیتهای ورزشی بوده و نیاز به قیم سیاسی ندارند.

پایان/