عملیات اصلاح شبکه در رودبار با موفقیت انجام شد
عملیات اصلاح شبکه در رودبار با موفقیت انجام شد
عملیات اصلاح شبکه در رودبار با موفقیت انجام شد

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک _به گزارش روابط عمومی گاز گیلان– به منظور مقاوم سازی و پایداری شعله های گاز در فصل سرد سال عملیات اصلاح شبکه در شهرستان رودبار با موفقیت انجام شد.

پس از بررسی های بعمل آمده از انتقال جریان گاز در منطقه ایستگاه گاز گلدیان به سمت روستاهای طلابر و آغوزبن، کارشناسان متوجه افت فشار شدید گاز در محل اتصال لوله ۱۰ اینچ به لوله ۶ اینچ شبکه شدند.

این شبکه در فصل سرد سال گذشته، با نصب لوله ۲ اینچ و تی سرویس روی لوله ۱۰ اینچ، به شبکه ۶ اینچ روستاهای فوق متصل شده بود.

در روز ۲۵ شهریور اداره گاز رودبار به جهت رفع مشکل فوق با تمام توان منابع انسانی خود از ساعت ۷ صبح اقدام به قطع گاز ایستگاه و ایمن سازی منطقه نمود و با برش دو عدد لوله ۲ اینچ و جمع آوری چهار عدد تی سرویس با استفاده از سه راهی استاندارد، شبکه ۱۰ اینچ را به شبکه ۶ اینچ متصل نمود.

مدت انجام عملیات از ۸ صبح الی ۲۱ تعیین شده بود که با همکاری پیمانکار و تعمیرات گاز رودبار، عملیات تا ساعت ۱۷ به پایان رسید و مشکل افت فشار گاز بطور کلی برطرف گردید.

پس از این عملیات جریان گاز ۶۱۹۰ مشترک در کمترین زمان ممکن (ظرف مدت ۲ ساعت تا ساعت ۱۹) توسط گازبانان رستم آباد، کلیه نیروهای رودبار، پرسنل منجیل و پیمانکار نصب کنتور و پیمانکاران خانگی وصل گردید