فاطمه اخری(س)آبرو و افتخار شهر رشت است
فاطمه اخری(س)آبرو و افتخار شهر رشت است
حجت الاسلام ستار علیزاده در دیدار با شهردار رشت خواستار توجه بیشتر مجموعه مدیریت شهری رشت به آستان خواهر امام رضا(علیهماالسلام)رشت شد و گفت: فاطمه اخری فرزند بلافصل امام موسی کاظم( علیه السلام) و خواهر امام رضا(علیه السلام) و آبرو و افتخار شهر رشت است.

به گزارش سرتوک به نقل از روابط عمومی ادلره کل اوقاف گیلان،مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با ابراز خرسندی از طرح موضوع توسعه حرم مطهر حضرت فاطمه(س) در اولین جلسه رسمی شهردار جدید رشت اعلام کرد: هر خدمتی به توسعه و آبادانی آستان خواهر امام رشت خدمت به اهل بیت و مردم متدین رشت بوده و قطعاً ماندگار است.
وی افزود: قدم هایی در گذشته برداشته شد که لازم بود اما کافی نبود.
علیزاده با بیان اینکه اداره اوقاف و امور خیریه گیلان نگاه و انتظار مالی چندانی از شهرداری ندارد، گفت:خواسته به حق مردم شهر، طرح توسعه و جامع حرم و اتصال آن به طرح تفصیلی شهر است و بر این اساس از هر خدمتی در راستای اجرای طرح جامع خواهر امام استقبال می کنیم.
وی از تشکیل ستاد بازسازی و توسعه آستان خواهر امام با خواست و حضور آیت الله فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان و همچنین استاندار گیلان خبر داد و بیان کرد: این ستاد به دستور و ریاست استاندار در آینده نزدیک تشکیل خواهدشد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان اضافه کرد: نمونه این کار در حرم آقا سید جلال الدین اشرف در حال انجام است و وسعت حرم آقا سید جلال الدین اشرف از چهار هزار متر به ۱۱ هزار متر افزایش پیدا کرده است
وی کنترل ساخت و ساز اطراف حرم خواهر امام و تطابق طرح جامع توسعه حرم با طرح تفصیلی شهر رشت را خواستار شد و گفت: جلسات مشترک کارشناسان اوقاف و شهرداری می تواند در این زمینه مفید باشد.
حجت الاسلام علیزاده با بیان اینکه شهرداری، اوقاف را مانع توسعه شهر نبیند، گفت: اوقاف همراه و در خدمت توسعه شهر رشت است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان اظهار کرد: رویکرد سازمان اوقاف توسعه خدمات اجتماعی به مردم است.
مهندس احمدی، شهردار جدید رشت نیز در این دیدار از تشکیل ستاد بازسازی و توسعه آستان خواهر امام استقبال کرد و گفت: شهرداری آمادگی همکاری در حوزه توسعه و بازسازی حرم خواهر امام دارد.
وی خاطرنشان ساخت: اگر بازسازی و توسعه آستان خواهر امام ساختار مند شود در آینده امور با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت.
احمدی یادآور شد: در جلسه هیئت امنا شهردار منطقه و کارشناسان شهرداری هم دعوت شوند تا طرح توسعه حرم با طرح تفضیلی شهر تطابق شود.
وی به ظرفیت بازآفرینی شهر توسط شهرداری اشاره و اذعان کرد: شهر رشت از این نظر جای کار بسیاری دارد و زمینه ها و ظرفیت های داخلی برای اجرای طرح های بازآفرینی از هم اکنون باید در دستگاهها ایجاد شود.
شهردار رشت گفت: در بودجه نویسی سال ۱۴۰۰ این اصرار از طرف اوقاف وجود داشته باشد و در جلسه با استاندار به عنوان رئیس شورای برنامه ریزی مطرح شود تا سازمان برنامه و بودجه مکلف به اختصاص ردیف بودجه برای طرح توسعه حرم خواهر امام مطابق با طرح تفضیلی شهر رشت شود.
احمدی اعلام کرد: همه دستگاهها برای توسعه و آبادانی شهر به کمک شهرداری بیایند.
شهردار رشت با بیان اینکه رویکرد شهرداری رشت توجه به مناطقی است که در گذشته کمتر به آنها توجه شده است، گفت: حرکت جهادی برای خدمت رسانی به مردم باید به صورت مستمر تا رفع همه مشکلات وجود داشته باشد.
در پایان این نشست که جمعی از مدیران اوقاف گیلان و خانم شیرزاد، عضو شورای شهر رشت و هیئت امنای خواهر امام رشت نیز حضور داشتند حکم خادم افتخاری بقاع متبرکه شهرستان رشت به ویژه بقعه خواهر امام به مهندس احمدی، شهردار رشت اعطا شد.