فضای روانی، باعث پر مصرفی و احتکار خانگی روغن در گیلان شده است
فضای روانی، باعث پر مصرفی و احتکار خانگی روغن در گیلان شده است
رشت_سرتوک_رئیس سازمان صنعت، معدن تجارت استان گیلان گفت: بیش از نیاز استان، کالا های اساسی در انبارها و سردخانه های گیلان ذخیره سازی مطلوب شده است .

به گزارش سرتوک ، به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان؛جلسه کارگروه تنظیم بازار شهرستان لاهیجان با حضور فرماندار و سایر اعضاء در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

فرهاد دلق پوش به عنوان دبیر کارگروه تنظیم بازار استان با اشاره به اهمیت ونقش تنظیم بازار افزود: لاهیجان به همت مدیریت و همگرایی مناسب در حوزه تنظیم بازار و توزیع کالاهای اساسی ،عملکرد موفقی داشته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن تجارت استان گیلان از تنظیم و تعادل بازار به عنوان یک اولویت در فشارهای تحریمی یاد کرد و گفت: بیش از نیاز استان، کالا های اساسی در انبارها و سردخانه های گیلان ذخیره سازی مطلوب شده است و البته برخی از مشکلات و چالش ها در نتیجه بار روانی حاکم بر بازار بعضاً وجود دارد.

وی تصریح کرد: فضای روانی در بازار، باعث پر مصرفی در اقلام اساسی و احتکار خانگی در گیلان شده است و برخی فرصت طلبان نیز با سوء استفاده از فضای حاکم، با رفتارهای ناصحیح در این فضای اقتصادی در بازار اقدام به احتکار و امتناع از عرضه می‌کنند.

دلق پوش بر توزیع درست اقلام اساسی در بازار تاکید کرد و گفت: هوشیاری مسئولین و مردم و نظارت همگانی به صورت مستمر، سبب می شود توزیع کالاهای اساسی به طور عادلانه در سطح بازار شهرستان و استان انجام گردد. لذا در این رابطه از کلیه ظرفیت‌های نهادهای عضو جلسه تنظیم بازار برای آرامش بازار استفاده خواهیم کرد.

وی مقوله آرد نان و کیفیت آن را جزء اولویتها برشمرد و عنوان کرد: بی‌مبالاتی و بی‌نظمی در حوزه پخت‌نان به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست و برخوردهای قانونی نیز با مواجهه با تخلفات آن صورت می‌گیرد و نظارت بر کیفیت، قوت غالب مردم تشدید خواهد یافت.

رئیس سازمان صمت گیلان ضمن تقدیر از رئیس اتحادیه نانوایان لاهیجان به دلیل همراهی در بحران های غیرمترقبه ، بر نظارت بیشتر واحدهای نانوایی تاکید کرد و گفت: از نانوایان ممتاز با تعریف شاخصه و معیارهای کیفی پخت، تقدیر نمایید و آموزش‌های لازم نیز به درستی به آنان ارائه شود.

وی در خصوص تأمین کاستی‌های روغن در بازار گیلان اظهار داشت: با پیگیری و حمایت استاندار پرتلاش استان مقرر شده است که از شرکت وابسته به ارتش که در رودبار تولید روغن می‌نماید بخشی از نیاز روغن استان از طریق فروشگاههای اتکا برای همشهریان گیلانی تامین گردد.

وی همچنین در بخشی از سخنان خود در مورد توزیع میوه شب عید اشاره نمود و گفت: به علت عدم استقبال از میوه در شرایط کرونایی در سال گذشته و رعایت پروتکل های بهداشتی جلوگیری از تشکیل صفوف متقاضیان، توزیع میوه صرفا از طریق فروشگاه‌های متعدد در بازار و مراکز عمده فروشی میوه ، نیاز مردم تامین و در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

دلق پوش از شهر لاهیجان بعنوان ویترین شهرهایی شمالی کشور یاد کرد و گفت: شهر لاهیجان زیباست و تفکرات زیبا و مدبرانه می تواند آن را در افکار و انظار عمومی زیباتر جلوه دهد و تامین نیازهای این شهرستان برای ما مهم است که البته به همت و عزم جدی مسئولین شهرستان این مهم طبق روال انجام می‌پذیرد.

فرهاد دلق پوش همچنین اتاق اصناف این شهرستان را به عنوان الگوی اتاق‌های اصناف سایر شهرستان‌های گیلان دانست و گفت: عملکرد مطلوب و همگرایی و همت عالی نسبت به مسائل صنفی تحت مدیریت اتاق اصناف از ویژگی‌های بارز مدیریت اتاق اصناف در شهرستان لاهیجان است امیدواریم سایر شهرستان ها نیز به خوبی اتاق اصناف لاهیجان عمل نمایند