فولاد گیلان بزرگترین تولید کننده ورق فولادی بخش خصوصی در کشور است
فولاد گیلان بزرگترین تولید کننده ورق فولادی بخش خصوصی در کشور است
رشت_سرتوک_نوید سیار ثابت، قائم‌مقام مدیرعامل مجتمع فولاد گیلان در جمع اصحاب رسانه، از راه اندازی خط تولید ورق گالوانیزه در مجتمع فولاد گیلان خبر داد.

به گزارش سرتوک ؛ نوید سیار ثابت، قائم‌مقام مدیرعامل مجتمع فولاد گیلان در حاشیه بازدید اصحاب رسانه از این مجتمع گفت : مجتمع فولاد گیلان بزرگترین تولید کننده ورق فولادی بخش خصوصی در کشور است و سالانه حدود ۲٫۵ میلیون تن ورق گرم ، ۸۰۰ هزار تن ورق سرد و ۲۰۰ هزار تن در طرح توسعه جدید ورق گالوانیزه روی اندود تولید خواهد شد .

وی افزود : به دلیل محدودیت ها و مشکلاتی که در تامین مواد اولیه در گذشته داشتیم نتوانستیم به این ظرفیت اسمی برسیم و آخرین رکوردی که داشتیم توانستیم حدود یک و نیم میلیون تن در این مجتمع تولید کنیم.
قائم‌مقام مدیرعامل مجتمع فولاد گیلان اضافه کرد: با کمک و حمایتی که رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان نسبت به این مجتمع داشته اند مقرر شده مواد اولیه مورد نیاز این شرکت به قدر کفایت از طرف فولاد مبارکه و فولاد خوزستان تامین شود و امیدوارم که بتوانیم به ظرفیت اسمی شرکت برسیم.

ثابت با اشاره به نقش رسانه در انعکاس ظرفیتها و پتانسیل های موجود در این مجتمع یاد آور شد : وظیفه ما به عنوان مسوولیت این مجتمع آن است که تولید کنیم و با دانشی که در اینجا وجود دارد این کار در حال انجام است.
وی با بیان اینکه مجتمع های فولادی نیاز فوق العاده به سرمایه در گردش دارند اضافه کرد : در گذشته تسهیلاتی توسط این شرکت اخذ شده است و تا سال ۹۴ میزان این تسهیلات به ۵۴۰ میلیارد تومان در مجموع از بانک های عامل رسید و سود این وام ها تا اوایل سال ۹۸ در حدود ۱۱۰۰ میلیارد تومان رسید و البته به لطف خدا و حمایت همه جانبه هلدینگ مجتمع فولاد گیلان این مبلغ تمام و کمال پرداخت شده است و یک ریال بدهی این مجموعه ندارد.

قائم‌مقام مدیرعامل مجتمع فولاد گیلان در پایان گفت : طرح توسعه تولید ورق گالوانیزه مجموعه با درآمدهای حاصل از نورد گرم و نورد سرد ایجاد شده و امیدواریم با حمایت های بیشتر خط تولید دیگری را نیز راه اندازی کنیم که وابسته به کارخانه های دیگری برای مواد اولیه نباشیم.